×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Ar precizitāti uz augstām ražām un stabilitāti. Z/s “Vilciņi 1” pieredze (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saimniekot efektīvi un iespējami videi draudzīgi palīdz precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju izmantošana.

Jelgavas novada Zaļenieku pagasta zemnieku saimniecība “Vilciņi 1” šobrīd apsaimnieko 2200 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes. 1600 ha ir saimniecības īpašumā, pārējā zeme tiek nomāta. Tās īpašnieks Arnis Burmistris mērķtiecīgi apguvis agronoma specialitāti, lai profesionāli pievērstos augkopības nozarei. Šobrīd gūt augstas un kvalitatīvas ražas, kā arī saimniekot efektīvi un iespējami videi draudzīgi palīdz precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju izmantošana. Ne velti 2013. gadā saimniecība kļuva par konkursa “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” finālisti Latvijā – par efektīvu mēslojuma izmantošanu un barības vielu noplūdes samazināšanu ūdens vidē.

Veiksmes pamatā – laba sadarbība ar partneriem un spēja izprast situāciju

1992. gadā Arņa vecāki paņēmuši 74 hektārus mantojuma zemes, šajā laikā arī tika izveidota zemnieku saimniecība “Vilciņi 1”. Arnis: “Saimniekošana sākās ar 3,5 ha, turējām gan mājputnus, gan cūkas, gan liellopus – faktiski bijām naturālā saimniecība. Jau pēc pieciem gadiem kļuva skaidrs, ka nepieciešama saimniecības izaugsme un tehnikas parka attīstība, tāpēc nopirkts pirmais “John Deere” traktors, bet apsaimniekojamās zemes platība palielināta līdz 400 ha. 2003. gadā apsaimniekojām jau 1000 ha, sākām būvēt kalti un graudu uzglabāšanas tvertnes.”

Šobrīd vislielāko platību “Vilciņos 1” aizņem ziemas kvieši – virs 1500 ha; 450 ha aug ziemas rapši, aptuveni 80 ha ir lauka pupas un 55 ha zirņu. Pārējo platību aizņem papuve. Pašreizējais lauku izskats Arnim ļauj cerēt uz diezgan augstām ražām – no kviešiem viņš prognozē iegūt ap 6 t/ha, no rapšiem – ap 3,5 t/ha.

Arnis teic, ka saimniecības veiksmīgās attīstības pamatā ir spēja izprast konkrēto situāciju un pieņemt pareizos lēmumus – gan par brīdi, kad saimniecība būtu paplašināma, gan kad būtu izmantojami ES struktūrfondi, gan kad modernizējams tehnikas parks. Piemēram, par graudu kaltēšanu un glabāšanu uz vietas saimniecībā domāts jau no paša sākuma, un tas allaž ļāvis graudus pārdot par augstāku cenu, nekā tas būtu bijis gadījumā, ja raža būtu jāpārdod uzreiz pēc novākšanas.

Tāpat veiksmes pamatā ir labā sadarbība ar pārstrādes uzņēmumiem, lauksaimniecības preču un tehnikas tirgotājiem un, protams, zemes iznomātājiem.

Kopumā saimniecībā īstenoti desmit modernizācijas un divi pakalpojumu sniegšanas ES projekti. Iesniegts projekts ES atbalsta finansējuma saņemšanai tehnikas remonta bāzes izveidei, nākamā gada plānos ir arī uzbūvēt siltinātu angāru tehnikas remontiem.

Saimniecībā nodarbināti 18 strādnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. BAIGĀ NĀKOTNES SAIMNIECĪBA ,KO TAD LAI DARA KAM IR 10 VAI 50 ha.KĀDA BŪS NĀKOTNES LATVIJA AR ŠIEM NĀKOTNES SAIMNIECĪBĀM.

 2. Komentētāji, neiespringstiet !
  .
  Šis ir bankas sagatavots REKLĀMRAKSTS, tikai,
  diez kāpēc, ne pie reklāmām ievietots.
  .
  Ja sekot šiem “ieteikumiem”, tad visai Latvijai pietiek ar VIENU datoru un vienu uz 1000 hektāriem robotu.
  Cilvēki var tūliņ laisties uz īrijām…
  Tā iztīra no iedzīvotājiem teritorijas.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  ”Vilciņi 1” !!! Acīmredzot, ka mūsu senči nemācēja skaitīt, jo tajos laikos neviens nenosauca savas mājas par “vilciņiem X”! Tad bija Kalna Kaibēni, Lielie Silinieki, Vecvietas, Jaunzemji u.t.t. Šo “modi” pēckara gados ievazāja iebraucēji ar ierobežotu fantāziju un, diemžēl, daudzi latvieši no šīs ligas netiek vaļā joprojām.
  Nākotnes iezīmes. Nekad neesmu lasījis kaut ko vēl ģeniālāku, Nobela prēmija būtu liels aizvainojums!

Draugiem Facebook Twitter Google+