×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Ar priekšlasījumu LNB viesosies Svens Birkerts

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Trešdien, 6. maijā, plkst. 18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkās 11. stāvā ar lekciju “Bibliotēkas mainīgā pastāvība” uzstāsies esejists un literatūras kritiķis, Gaismas pils arhitekta dēls Svens Birkerts (ASV), vēsta LNB.

Savā lekcijā Svens Birkerts stāstīs par to kā bibliotēkai ir jāpārdomā kas tā ir un kā bibliotēka kalpo lasītājiem laikā, kad mūsu komunikācijas veidi un informācijas glabāšanas paradumi turpina mainīties. Cik svarīgi ir tas, ka bibliotēka ir ne tikai noteiktu funkciju izpildītāja, bet arī simbols? Lekcijā Svens Birkerts mēģinās arī iezīmēt kādas pārmaiņas nākotnē bibliotēka var pieredzēt.

Svens Birkerts atzinību ir ieguvis ar savām literatūrai un bibliotēkām veltītajām esejām. Viņa grāmata “Gutenberga elēģijas” (1994) veicināja plašu diskusiju par pārmaiņām, kuras grāmatai un lasīšanai nes digitālais laikmets.

Lekcija notiks akadēmisko lasījumu cikla “21. gadsimta saturs” ietvaros un tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.

Lekcija notiks angļu valodā bez tulkojuma. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+