Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Ar prognozēm par Krievijas un pasaules nākotni Rīgā viesosies rakstnieks Dmitrijs Bikovs (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. aprīlī plkst. 19 Maskavas nama lielajā zālē atkārti uzstāsies krievu dzejnieks, rakstnieks, projekta “Pilsonis-dzejnieks” autors Dmitrijs Bikovs ar lekciju “Krievijas rakstnieku reunkarnācija. Prognozējot nākotni”, vēsta rīkotāji.

Savā jaunākajā lekcijā Rīgā Dmitrijs prognozēs Krievijas un pasaules nākotni, pievēršoties galvenajiem virzieniem rakstniecībā dažādos gados.

Publicists uzskata, ka visapbrīnojamākā krievu literatūras procesa iezīme ir tāda pati kā Krievijas vēsturei – cikliskums. “Literatūrā parādās vienas un tās pašas figūras, notiek vienu un to pašu autoru reinkarnācija,” uzskata Bikovs. “Kā saistīti Ņekrasovs, Majakovskis un Jeseņins? Kas vieno Majakovski un Brodski? Visocki un Jeseņinu? Černiševski un Andreju Siņavski?” Pēc lekcijas dzejnieks sola atbildēt uz interesentu jautājumiem.

“Es nevaru teikt, ka man cilvēks ir svarīgāks par visu, es tomēr ticu abstrakcijām un noteiktām cilvēkam nepakļautām vērtībām. Bet es uzskatu, ka pat tādā gadījumā sistēmas mērķis nedrīkst būt cilvēka maksimāla mocīšana – tā man liekas,” kādā intervijā sacījis Dmitrijs Bikovs.

Bikova lekcijas ierasti pulcē izglītotus un prasīgus klausītājus visā pasaulē: Maskava, Ņujorka, Londona. Nesen Dmitrija Bikova priekšlasījumu ģeogrāfijā parādījās arī Rīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā tas izskatās, kad atkārti uzstājas?

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+