×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Ar rekordu “Latvijas sirdsdziesmas” aptaujā uzvar “Riči Baltican” (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas sirdsdziesmas” finālā iekļuvuši dzīvespriecīgie, enerģiskie, krāšņie “Riči Baltican” ar dziesmu “Paldies tev, draugs”. “Mēneša garumā notika ļoti sīva cīņa par iemīļotāko marta dziesmu. Un rezultāti mainījās nepārtraukti. Sirsnīgs paldies visiem, kuri balsoja un atbalstīja un turpina mūs atbalstīt!” smaidot teic Kaspars Pudniks.

Kaspars neslēpj, ka ceļš uz aptauju šai dziesmai nav bijis viegls. “Vēlējāmies dziesmu iesniegt jau oktobrī “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujā. Taču vietas jau bija aizņemtas un mums nācās gaidīt līdz martam. Kad dziesmu nofilmējām LTV1 un palaidām tautā, atsauksmes nelika sevi ilgi gaidīt. Cilvēkiem ļoti patika video un dziesma,” smaidot teic Kaspars.

Klausoties dziesmu, rodas sajūta, ka tā rakstīta kādam īpašam cilvēkam. Kaspars to nenoliedz un atklāj dziesmas tapšanu: “Sākām mēs darbu pie dziesmas “Paldies tev, draugs” pagājušā gada jūnijā. Arī Kasparam (Kaspars Sunītis) bija jāpiedalās šīs dziesmas ierakstā, taču traģēdija jūnijā mainīja visus mūsu plānus. Ieraksti tika pārcelti uz augustu, jo sēru laikā romi nedrīkst dziedāt. Pēc tā visa man nācās rakstīt arī citu dziesmas tekstu. Rakstot es stipri piedomāju arī par Kasparu un centos, lai šī dziesma būtu arī kā veltījums viņam. Paldies tev, draugs, par visu, ko man dāvāji. Ar to es centos pateikt paldies par to brīnišķīgo laiku, kuru bija lemts pavadīt kopā ar Kasparu. Domāju arī par tiem simtiem koncertu, kuros kopā koncertējām un iepriecinājām tik ļoti daudzus klausītājus visā Latvijā. Augustā tapa ieraksts. Daļa dziesmas vārdu radās, braucot mašīnā uz Lietuvas ierakstu studiju, daļa tieši studijā, kad rakstījām arī otru dziesmu “Mīlasstāsts”. Augusta beigās, kad dziesma bija gatava, bijām ļoti gandarīti par rezultātu, mums tā ļoti patika un patīk. Iespējams, ka tieši tādēļ, ka dziesmā ir ļoti dziļa mūsu sāpe un pateicība, tā aizskārusi un uzrunājusi daudzu klausītāju sirdis Latvijā.”

Visu pagājušā gada nogali un šī gada sākumu “Riči Baltican” apceļoja Lietuvu, Igauniju un Latviju ar krāšņo mūziklu “Čigānu princese”. Lūdzu Kasparam pastāstīt par šo vērienīgo projektu. “Koncerttūre aizritēja klausītāju pārpildītās koncertzālēs visā Baltijā. Jāsaka, ka ļoti liels prieks bija atkal tikties ar mūsu mūzikas cienītājiem. Tik sirsnīga atmosfēra koncertos! Prieks, sajūsma un mīlestība izteikta ziedos un neizsīkstošos aplausos. Klausītāji uzņēma mūs fantastiski. Pats koncerts ir ļoti krāšņs un interesants – ar kontrastiem mūzikā, teatralizēts, skaistām gaismām, dekorācijām un, protams, krāšņiem mākslinieku tērpiem. Tik aizraujošs, ka laiks klausītājiem paskrien nemanot. Ar aizrautību cilvēki vēro mūziklu no pirmās minūtes līdz koncerta izskaņai,” smaidot stāsta Kaspars un atklāj: “Mēs arī īpaši bijām padomājuši par klausītājiem katrā valstī atsevišķi. Proti, Igaunijā trīs dziesmas izpildījām igauņu valodā, kas izraisīja skatītāju ovācijas. Koncerta izskaņā visa igauņu publika aplaudēja, kājās stāvot. Un tā ir fantastiska sajūta. Savukārt Lietuvā izpildījām trīs dziesmas lietuviešu valodā. Cilvēku reakcija bija identiska igauņu publikas emocijām. Īpašs prieks, ka izdevās koncertā atskaņot arī trīs pirmatskaņojumus, no kuriem divi jau kļuvuši ļoti populāri Latvijā un viens ir ļoti populārs arī Lietuvā.”

Kopumā tika nospēlēti 48 koncerti visā Baltijā. Kur slēpjas panākumu atslēga? “Lielā mīlestībā uz romu mūziku! Domāju, ka tā ir krāsa, kuru sniedz mūzika. Pat caur skumjām un minorīgām melodijām dzirdams dzīvesprieks un kaisle. Romu tautas gadsimtos ceļojumos pa pasauli no vietas uz vietu iegūtās zināšanas. Romu mūzika ir ļoti tuva dabai, un, kā jau visiem cilvēkiem, mums nekas tuvāks par dabu nav. Romu mūzika ir kaislīga, ātra, aizraujoša, kaut kur mazliet aizliegta. Citādāka, ārpus robežām. Mūzika, kura nepakļaujas, bet aizrauj. Tā ir arī nedaudz burvestība!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viena ir partulkota no Lietuviesiem .

  2. Skaista dziesma

Draugiem Facebook Twitter Google+