×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Ar retu slimību sirgstošajam Dimam vajadzīga speciālā pārtika

Ekrānšāviņš no fonda "Labdaris" mājas lapas.Ekrānšāviņš no fonda "Labdaris" mājas lapas.

Dmitrijs Ukins, kurš slimo ar Pompes slimību, fiziski nespēj apēst tik daudz, cik būtu nepieciešams. Ir vajadzīga specializēta pārtika, ko valsts nekompensē, bet māmiņa nevar atļauties nopirkt, vēsta fonds “Labdaris”.

Pompes slimība ir ļoti reta ģenētiska saslimšana – kad puisītis piedzima, viņš bija vienīgais bērniņš ar šo slimību Baltijas valstīs. Tagad Dimam jau ir trīs gadi, taču viņš ir vieglāks un mazāks nekā citi bērniņi viņa vecumā. Slimības dēļ zēnam pazemināts muskuļu tonuss.

Valsts apmaksā zēna ārstēšanu, bet ar to nepietiek, lai viņš augtu stiprs un varētu attīstīties. Dmitrija mamma katru dienu gatavo biezenīšus, jo pārtiku zēns var uzņemt tikai sasmalcinātā veidā, bet vienalga viņš nespēj apēst pietiekami, tāpēc nepieciešami specializētie maisījumi. Puisēna mamma ļoti pārdzīvo, jo nevar atļauties tos nopirkt.

Pavisam ir nepieciešami 11797,68, kas trīs bērnu māmiņai ir neiedomājama summa, bet tētis ģimeni pameta, rodoties pirmajām aizdomām par dēliņa slimību, – tas bija vēl pirms Dmitrija dzimšanas.

Dima ir draudzīgs un ļoti mīļš puika, stāsta viņa māmiņa Inese: “Viņš visu laiku pavada kopā ar savām māsām. Kad viņi ir kopā, es zinu, ka viss ir kārtībā. Ļoti grūti ir tad, kad Dima no māsām kaut vai uz dienu ir jāved projām. Nervozē un pārdzīvo visi trīs.”

Māsām zēna slimība sagādā tik pat lielus pārdzīvojumus kā pašam Dmitrijam, kuram ik pēc divām nedēļām jādodas uz Rīgu, lai saņemtu ārstēšanas kursu.

Ziedot puisēnam ir iespējams šeit. Palīdzēt puisēnam var ikvienas bankas klients, izmantojot savu maksājumu karti. Tāpat viņam var ziedot, izmantojot citas maksājumu sistēmas. Atcerieties norādīt, ka maksājuma mērķis ir “Veselības fonds: Dmitrijs Ukins”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+