Kultūra
Teātris un kino

Ar režisora Šazela jaunāko darbu atklāts Venēcijas kinofestivāls0

Foto – LETA/EPA

Trešdien ar režisora Deimiena Šazela jaunāko darbu “First Man” atklāts Venēcijas kinofestivāls.

Šī filma ir stāsts par leģendāro astronautu Nīlu Ārmstrongu, kurš 1969.gadā kļuva par pirmo cilvēku, kas izkāpis uz Mēness.

Pēc Holivudas mūzikla “La La Land”, kas 2017.gadā ieguva sešus “Oskarus”, filmā “First Man” Šazels atkal strādā kopā ar Raienu Goslingu. Viņš filmā atveido Ārmstronga lomu.

Filmas pamatā ir Džeimsa R. Hansena sarakstītā Ārmstronga biogrāfija, bet scenārija autors ir Džošs Singers, kurš 2015.gadā saņēmis “Oskaru” par filmu “Spotlight”.

Šazels atzinis, ka jūtas pagodināts, atgriežoties prestižajā festivālā, kur “La La Land” tika izrādīta pirms diviem gadiem.

Filmu vidū, kas piedzīvos pirmizrādi 11 dienas garā kinofestivāla laikā, ir režisoru Džoela un Ītana Koenu vesterns “The Ballad of Buster Scruggs.”

Par festivāla galveno balvu “Zelta lauvu” cīnīsies arī Alfonso Kuarona ģimenes sāga “Roma” un Lukas Gvadanjīno 70.gadu itāļu šausmu filmas “Suspiria” rimeiks.

Festivāla žūrijas priekšsēdētājs ir režisors Giljermo del Toro un šī gada balvu ieguvēji tiks paziņoti festivāla noslēguma vakarā 8.septembrī.

LA.lv