×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Ar rūpēm par darba meklētājiem


Foto - LETAFoto - LETA

Darba meklētāja statuss ikvienam cilvēkam ir dzīves posms, kuru gribas iespējami ātrāk pārvarēt. Šādā brīdī īpaši svarīgi ir saņemt atbalstu ne tikai no radiem, draugiem, bet arī just ieinteresētību un profesionālu attieksmi valsts iestādēs. NVA ir vieta, kur ikviens darba meklētājs reģistrē savu statusu, kopā ar ekspertiem izveido individuālo darba meklēšanas plānu un piedalās tajā iekļautajos pasākumos. Kādu atbalstu darba meklētāji ir saņēmuši NVA?

Katram bez darba palikušajam cilvēkam noteikti ir savs stāsts, tomēr pētnieka Jura Oša vadībā veiktais pētījums “Individuālā darba ar klientiem (bezdarbniekiem un darba meklētājiem) novērtējums” parāda kopējo tendenci. “Tā ir pozitīva. Mūsu uzdevums bija atrast risināmās problēmu jomas,” tā J. Osis.

Par pozitīvo attieksmi pret darba meklētājiem NVA Rīgas filiālē stāsta arī pedagoģe Sandra, kas darbu kādā privātskolā zaudēja iekšējo nesaskaņu dēļ. “Tikšanās ar manu karjeras konsultanti Inesi Markeviču ļāva uz lietām paraudzīties citādi, gūt atbildes uz man svarīgiem jautājumiem. Karjeras konsultants ikvienam, kas nonācis neziņā, parāda virzienu, kā darboties tālāk, un sniedz atbildes uz jebkuru, tostarp arī ar karjeru nesaistītu, jautājumu. Sagatavošu man uzdotos mājas darbus un tikšos ar konsultanti vēl,” stāsta Sandra.

Savukārt pētnieki vērš uzmanību uz rindām NVA gan laukos, gan arī pilsētā. Pilsētā rindas varētu mazināt, iepriekš pierakstoties pa tālruni vai mājas lapā, bet lauku novados tās lielā mērā ietekmē sabiedriskā transporta satiksme.

Uzlabojama ir arī individuālā darba meklēšanas plāna sastādīšana un izpilde. Plānā ieraksta, kas klientam veicams un kad jāierodas NVA. “Aptuveni 30% gadījumu darba meklētāji šo plānu īsti neizprot, izturas pret to formāli, arī NVA darbinieku attieksme dažkārt ir formāla,” saka J. Osis. Viņš arī vērš uzmanību, ka NVA rīkotie mācību pasākumi nereti nedod gaidīto rezultātu tāpēc, ka teorijas apguvei neseko praktiskās nodarbības – tas apgrūtina klientiem atrast darbu.

Informācija par šo un citiem NVA pētījumiem ir lasāma aģentūras mājas lapā. Līdz 2014. gada 30. jūnijam ESF projekta ietvaros NVA vēl veiks pētījumus par diskrimināciju darba tirgū, pirmspensijas vecuma ekonomisko potenciālu, darba tirgus reģionālo problēmu risināšanu, klientu apmierinātības aptauju, kā arī izstrādās darba tirgus īstermiņa prognozi 2014. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+