Mobilā versija
+7.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna “Solar Impulse 2” pārlidojusi Kluso okeān

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Šveiciešu pilots Andrē Boršbergs ar saules enerģiju darbināmajā lidmašīnā “Solar Impulse 2” pārlidojis Kluso okeānu, piektdien veiksmīgi nolaižoties Havaju salās.

Boršbergs ceļā pavadīja 118 stundas jeb gandrīz piecas diennaktis, mērojot 8000 kilometrus.

Gaisā pavadītais laiks un nolidotais attālums ir rekordi pilotējamai ar saules enerģiju darbināmai lidmašīnai.

Boršbergs sasniedzis arī rekordu solo lidojumam bez degvielas uzpildīšanas un pavadoņiem. Iepriekšējais rekords piederēja nu jau mirušajam amerikāņu miljonāram un piedzīvojumu meklētājam Stīvam Fosetam, kurš 2006.gadā viens un bez apstāšanās nolidoja 76 stundas.

“Solar Impulse 2” Oahu salā nolaidās īsi pēc rītausmas. Boršbergu pēc garā ceļa sagaidīja viņa partneris “Solar Impulse” projektā – Bertrāns Pikārs.

Viņi iecerējuši aplidot apkārt pasaulei, pārmaiņus vadot ar saules enerģiju darbināmo lidmašīnu. Tagad pie lidmašīnas stūres sēdīsies Pikārs, lai mērotu garā ceļa nākamo posmu līdz Fīniksai Arizonā.

Plānots, ka Pikārs gaisā pavadīs četras dienas un naktis.

“Solar Impulse 2” ceļojums apkārt pasaulei sākās martā Abū Dabī. Plānots, ka no Fīniksas lidmašīna dosies uz Ņujorku un no turienes pāri Atlantijas okeānam, lai galu galā nokļūtu atpakaļ ceļojuma sākuma punktā Abū Dabī.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+