×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Atrasts miris noslepkavotā tiesneša Laukrozes dēls (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

No šautas brūces galvā 23.janvāra rītā tika atrasts miris noslepkavotā tiesneša Jāņa Laukrozes dēls Andris Laukroze.

Kā vēsta portāls “Pietiek.com”, pēdējā laikā Andris Laukroze strādāja “Privat Bank” drošības departamentā.

Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis apstiprināja, ka 23.janvāra rītā VP saņēma informāciju no mediķiem, ka Rīgā, Brīvības ielā, kādā dzīvoklī atrodas 1962.gadā dzimuša vīrieša līķis ar šautu brūci galvā. Mediķus bija izsaucis nelaiķa dēls. Notikuma vietā atrasts šaujamierocis – pistole, kas piederējusi nelaiķim un bijusi reģistrēta uz viņa vārda.

Gan sākotnējā eksperta sniegtā informācija, gan arī notikuma vietā atrastie priekšmeti liecina, ka vīrietis, atrodoties savā dzīvesvietā, izdarījis pašnāvību. Šobrīd galvenā izmeklētāju versija liecina, ka notikusi pašnāvība. Lai pārliecinātos par šo versiju, ir uzsākts kriminālprocess un tā gaitā tiek veikta ekspertīze, kas precizēs nāves apstākļus.

Tomēr Sadovskis ne apstiprināja, ne noliedza, ka 1962.gadā dzimušais vīrietis ir Andris Laukroze.

Jautāts, vai notikuma vietā bija atstāta pirmsnāves vēstule, Sadovskis atbildēja, ka nē, taču starp atstātajām mantām bija dažādi priekšmeti, kas liecināja, ka viņš gatavojies pašnāvībai. Piemēram, bija atstāta informācija par viņa auto signalizācijas īpatnībām, kā arī bija atstāti dažādi dokumenti.

Par Andri Laukrozi internetā informācija ir skopa. LETA 2000.gadā rakstīja, ka par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 82.gadadienai ar Iekšlietu ministrijas augstāko apbalvojumu “Goda zīme” apbalvots toreizējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieks Andris Laukroze.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs Jānis Laukroze neilgi pirms došanās pensijā tika noslepkavots 2001.gada 15.oktobrī. Nozieguma vietā toreiz policija atrada ieroci. Slepkavība joprojām nav atklāta.

Taujāts, kāda ir jaunākā informācija par Jāņa Laukrozes slepkavības izmeklēšanu, Sadovskis pastāstīja, ka VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldē Jāņa Laukrozes slepkavībā joprojām turpinās izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs Jānis Laukroze neilgi pirms došanās pensijā tika noslepkavots 2001.gada 15.oktobrī. Nozieguma vietā toreiz policija atrada ieroci. Slepkavība joprojām nav atklāta.
  ——————————————–
  Slepkavība notika aiz kodētām durvīm IEKŠPAGALMĀ … Koda ciparus jau JEBkurš var uzzināt. Izskatās, ka tā bija plānota slepkavība …
  2001. gadā Jāni Laukrozi ar vairākiem šāvieniem nošāva viņa mājas pagalmā Lāčplēša ielā. Tiesnesi nogalināja ar pašdarinātu pistoli ar klusinātāju, un notikuma vietā policija atrada lodes, patronu čaulītes un ieroci.

  Rīgas apgabaltiesas kolēģijas priekšsēdētājs Jānis Laukroze nereti uzņēmās sarežģītāko krimināllietu izskatīšanu, kuras izsaukušas plašu rezonansi sabiedrībā. Viņš izskatījis krimināllietas pret narkotiku kontrabandā apsūdzētajiem Latvijas modeļu asociācijas vadītāju Dairu Silavu un Rolandu Prīvertu, Krievijas nacionālboļševikiem un īsi pirms nāves bija paredzējis izskatīt krimināllietu pret krāpšanā apsūdzēto uzņēmēju Armandu Stendzenieku.

  Laukroze bija pirmais tiesnesis Latvijā, kas gājis bojā no noziedznieka rokas.

 2. Jānis Laukroze, tēvs, bija mans pirmais darba priekšnieks Rīgas Oktobra rajona tiesā (pēc tam, Ziemeļu). Kolosāls cilvēks bija.

 3. Ja es justu ko nelāgu,tad arī atstātu bērniem informāciju par savām bagātībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+