×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Iepazīstam tuvāk: Sanatorija Belorusija ar savu minerālūdeni un tradīcijām

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale

Šajā numurā sākam jaunu rakstu sēriju par sanatorijām un rehabilitācijas centriem Latvijā. Tērvete, Līgatne, Krimulda, Jaunķemeri… Izpētīsim, kādus pakalpojumus šīs iestādes piedāvā, kas katrā no tām īpašs un unikāls, kam un pēc kādiem noteikumiem pieejamas medicīniskās rehabilitācijas programmas. Iespējams, kāds žurnāla lasītājs, vēlēdamies uzlabot veselību līdzīgā vietā Igaunijā, Lietuvā vai citviet ārvalstīs, nolems nemērot tik tālu ceļu, bet cits sapratīs, ka kāda no vietējām rehabilitācijas iestādēm ir tieši tas, kas vajadzīgs pašam vai kādam tuviniekam, lai palīdzētu tikt uz kājām pēc ilgas slimošanas, operācijas vai hroniskas kaites paasinājuma.

Sanatorija Belorusija atrodas Jūrmalā – paskatoties pa ēkas logiem, starp priedēm vīd jūras zilums. Zilas kā Krētā vai Kiprā ir arī debesis, un, saules uzsildītas, smaržo priedes un sūna. Kaut gan turp dodamies darbdienas vidū, visapkārt ir miers un klusums – sezona tikko sākusies, atpūtniekus vēl nemana. Taču rehabilitācijas iestādē rosība kā skudru pūznī: tikko ieradušies klienti iekārtojas istabiņās, pacienti apstaigā ārstu kabinetus un ļaujas procedūrām, ēdnīcas darbinieki gatavo pusdienas.

Nosaukuma dēļ var rasties iespaids, ka tā ir teju vai citas valsts vēstniecība vai slēgta teritorija, kurā ne katrs var iekļūt. Arī plašajā sanatorijas vestibilā pie sienas redzama Baltkrievijas simbolika un karoga krāsas. Patiesībā iestādes saikne ar Baltkrieviju ir tāda, ka ēka pieder šai valstij, taču viss tās saturs – pakalpojumi un personāls – ir vietējais un darbojas, ievērojot Latvijas likumus. Sanatorijas juridiskais statuss ir nodibinājums, būtībā tā darbojas kā privāts uzņēmums. Tātad ikviens klients ir laipni gaidīts.

Atvērta ne tikai baltkrieviem

Belorusija Bulduros tika uzcelta padomju gados kā Baltkrievijas PSR kūrorts. Tā iegājies, ka joprojām lielākā daļa klientu ierodas no šīs valsts, kā arī no Krievijas un Ukrainas. Baltkrievija veselības nostiprināšanas nolūkā ik gadu šurp sūta bērnus no reģioniem, kur iedzīvotājus skāra Černobiļas atomspēkstacijas avārijas traģiskās sekas.

Austrumu kaimiņus Belorusijā vilina ne tikai jūras tuvums, bet arī tas, ka personāls bez grūtībām sazinās krieviski. Latvijas klientu īpatsvars ir nedaudz vairāk par trešdaļu, un samērā strauji tas palielinājies pēdējos divos trīs gados.

Kopš padomju laikiem sanatorijā daudz kas mainījies – fasāde ieguvusi modernākus vaibstus, un sastatnes mājas ārpusē liecina, ka feislifts turpinās. Arī iekštelpās atrodami neskaitāmi pierādījumi tam, ka ir cits laikmets: modernas izmeklēšanas, fizioterapijas un ārstēšanas ierīces, mūsdienīgs kabinetu iekārtojums, personāla laipnība. Augstākas cenas ir karstajā sezonā, vasarā, kad sanatorijā labprāt apmetas dažs Jaunā viļņa viesis, zemākas – rudenī un ziemā. Atlaides tiek piemērotas pensionāriem un atkarībā no klienta vecuma (bērniem ir lētāk), tomēr, apsverot finansiālās iespējas, jārēķinās ar vismaz 45 eiro dienā. Izmaksas atkarīgas no izraudzītās atveseļošanās programmas. Galvenā ārsta vietniece medicīnas darbā Rita Elce gan tūdaļ akcentē: cenas ir kā labā viesnīcā, taču ietver maksu par veselības aprūpes pakalpojumiem (procedūras ir arī sestdienās) un ēdināšanu piecreiz dienā.

 

Pievienot komentāru