×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Kādu valdību sastādītu pašvaldību vadītāji? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Indra Rassa, Saldus novada domes priekšsēdētāja

Indra Rassa, Saldus novada domes priekšsēdētāja: “Pirms un pēc Straujumas demisijas daudz domāju par mūsu sabiedrības kultūras līmeni. Ir skumji, ka mēs dažas lietas padarām gandrīz piedauzīgas – ja tev ir vairāk naudas, tad esi zaglis, ja esi politikā, tad – blēdis. Mums vajadzīgi spēcīgi līderi, taču, ja viņus kož un aiztiek, – vai tādus iegūsim? Tie, kuri varētu par tādiem kļūt, diez vai gribēs. Ja runājam par premjera kandidātiem, jāteic, ka Āboltiņu sabiedrība vērtē neviennozīmīgi un viņai jālemj, vai uzņemties šo pienākumu. Man kā Latvijas Reģionu apvienības pārstāvei jāsaka, lai valdībā ņem arī mūs. Paplašinot koalīciju, pamainīsies attiecības, valdība varētu būt kvalitatīvāka. Jaunajai valdībai pirmais un galvenais uzdevums būs beidzot izdot Ministru kabineta noteikumus, lai varētu sākt apgūt Eiropas naudu. Jo ilgāk kavējamies, jo īsākā termiņā nauda būs jāapgūst. Skumji, ka jau gadiem kāpjam uz viena un tā paša grābekļa. Gaidām arī noteikumus par skolu tīklu, lai saprastu, kuras izglītības iestādes atbalstīt. Jo ilgāk kavējas, jo vairāk pašvaldībām sadārdzināsies projektu realizācija. Ceru arī, ka jaunais reģionālās attīstības ministrs vairāk sadarbosies ar pašvaldībām nekā līdzšinējais.”

 

Menkis_2Edvīns Meņķis, Jēkabpils novada domes vadītājs: “Sakarā ar to, ka “Vienotība” nav vienota, bez papildu partnera būs grūti. Šaubos, ka “Vienotība” spēs nosaukt spēcīgu kandidātu. S. Āboltiņas kandidatūra diez vai gūs atbalstu. Manuprāt, premjera amatam jāvirza pieredzējis kandidāts. Neslikta ideja būtu Andris Piebalgs. Viņam ir liela pieredze gan Latvijā, gan plašākā mērogā. No ZZS es atbalstītu zemkopības ministru Jāni Dūklavu, kurš ir saimniecisks vīrs. Jaunās valdības sastāvam, pirmkārt, jānoliek malā jaunā novadu veidošanas ideja, kas nav pamatota. Tās ir pilnīgas blēņas, ka mazie novadi nespēj attīstīties un apgūt naudu. Otrkārt, jāattīsta un jāuzlabo valsts nozīmes lauku ceļi. To kvalitāte ir šausmīga.”

 

 

 

Dukulis_ArtursArturs Dukulis, Alūksnes novada domes vadītājs: “Ja koalīcija paliks tā pati, tad “Vienotībai” jāuzdod jautājums, kādas viņiem būs attiecības ar jauno premjeru – tādas kā ar Straujumu vai citādas? Būtiski, kurš būs satiksmes ministrs, jo tās problēmas nekur nepazudīs. Tāpat arī bēgļu, veselības un izglītības problēmas ir svarīgas. Būtiski arī, kāda būs premjera sadarbība ar pašvaldībām. Piemēram, runājot par skolotāju algām. Ja mums būs jāpalielina, tā kā iecerēts programmā, un to atstās uz pašvaldību pleciem – būs smagi. Vēl par ceļu infrastruktūru – vai iesāktās programmas turpināsies vai ar jaunu ministru nāks jaunas idejas. Uzskatu, ka var iztikt ar esošo koalīciju. Jo vairāk partiju, jo grūtāk pieņemt lēmumus, katrs nāks ar savām ambīcijām un vilks deķi uz savu pusi.”

 

 

 

justs_2Māris Justs, Varakļānu novada domes vadītājs: “Budžets ir pieņemts un galvenās prioritātes nospraustas. Cerēsim, ka būs labāk. Jebkurš koalīcijas dalībnieks valdības stabilitātei un viedokļu dažādībai ir tikai pozitīvs pienesums, bet realitātē – diez vai kaut kas mainīsies. Tas, kā pietrūka Straujumai, ir pašas viedoklis un pārliecība par to, ko dara. Ceru, ka nākamajam premjeram šīs īpašības būs. Jaunajā budžetā jau pieņemtas dažas lietas, kas bija ļoti būtiskas, piemēram, apsaimniekošanas pakalpojumu aplikšana ar PVN. Tas būs diezgan sāpīgi, jo cilvēki to sajutīs savos makos. Tas radīs problēmas un neapmierinātību. Šodien ļoti daudz runājam arī par uzņēmējdarbības atbalstīšanu un attīstīšanu, bet ar visu nodokļu politiku un pārspīlēto kontroli viss iet uz pretējo pusi. No pašvaldību viedokļa sāpīgs jautājums ir par kārtējo reģionālo reformu, kas ir pilnīgi nepamatota. Izskanējušie argumenti ir izpildāmi tikai vienā gadījumā – lauku cilvēkus pārceļot uz pilsētām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atraduši ko intervēt.
    RASSA…Saldus novada lielākā noziedzniece!!!

  2. Vienotībai jāatskās no savām ambīcijā uz varas poteni, jo vairāku gadu garumā ir pierādījuši savu nespēju. Premjers jāņem no malas, tie, kas iestagnējuši partiju ķīviņos, pat savas partija iekšienē, nedar vadīt valsti, ja tā notiks, vēl lielāks posts gaida tautu. Nākošajai valdībai, nekavējoties jāpieņem lēmums atcelt ministriem un premjeram algu palielinājumu, ja tāds nepieciešamas, tad tos pašus 10 eiro, kas visiem pārējiem.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+