×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Ar Selecka “Kapitālisms Šķērsielā” LKS atsāk filmu demonstrēšanu reģionos

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Ar izcilā latviešu kino režisora Ivara Selecka jauno dokumentālo pilnmetrāžas filmu „Kapitālisms Šķērsielā” Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) uzsāk rudens sezonu plašai Latvijas filmu demonstrēšanai reģionos projekta „Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros.

Latviešu filmu seansus atbalsta VKKF mērķprogramma „Profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana Latvijas reģionos” un projekta galvenais mērķis ir nodrošināt regulāru filmu pieejamību visu Latvijas novadu iedzīvotājiem.
„Kapitālisms Šķērsielā” ir Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča autoru tandēma  radītās dokumentālās triloģijas  trešā, noslēdzošā daļa. Latvijas kultūras kanonā iekļautā „Šķērsiela”, kas vēstīja par kādas Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju likteņiem,  saviļņoja skatītājus un kino profesionāļus gan Latvijā (nacionālā filmu festivāla „Lielais  Kristaps” balva) , gan tālu aiz tās robežām – 1998. gadā filma  ieguva Eiropas labākās dokumentālās filmas titulu. Filmas autorus neatstāja vienaldzīgus savu varoņu tālākie likteņi un pēc 10 gadiem tapa tās turpinājums „Jaunie laiki Šķērsielā”.
2013. gadā pabeigtā filma „Kapitālisms Šķērsielā”, kas tapusi studijā „Eiropas dokumentālie simpoziji” (producente Baiba Urbāne) ar humoru un smeldzi portretē nelielās nomales ieliņas iedzīvotājus šodienas Latvijā. Pirms 25 gadiem aizsāktā kino romāna trešajā filmā skatītāji uzzinās, kādi likteņa pavērsieni gaidījuši vientuļo māmiņu Daigu, vientiesīgo Osi, invalīdu Toļiku, akmeņkali un sludinātāju Aldi un citus varoņus 21. gadsimtā. Filmas dramaturģija ir intriģējoša un emocionāla – personīgas un sociāli asas problēmas mijas ar asprātīgiem komēdijas elementiem, bet brīžiem tā veidota gluži kā detektīvstāsts.
Filmu „Kapitālisms Šķērsielā” tuvākajā laikā demonstrēs sekojošās vietās: 19. septembrī  Ādažu kultūras namā un Kandavas kultūras namā , 20. septembrī  Ogresgala kultūras namā un Inčukalna Tautas namā, 21. septembrī  Ciemupes Tautas namā, 22. septembrī Ogres kultūras centrā  un  Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā, 26. septembrī Kalngales brīvā laika pavadīšanas centrā “Kadiķis”, 27. septembrī Carnikavas Tautas namā „Ozolaine”, 29. septembrī Annas pagasta kultūras namā, 22. un 28. septembrī Saldus kultūras centrā, 21. oktobrī Alojas kultūras namā, 25. oktobrī Kokneses kultūras namā, 1. novembrī Garkalnes kultūras namā Berģos.
Uz seansiem Inčukalna kultūras namā un  Garkalnes kultūras namā uz tikšanos ar skatītājiem ieradīsies filmas režisors Ivars Seleckis, bet filmas scenārija autors Tālivaldis Margēvičs viesosies seansos Ādažu un Ogres kultūras namos.
Ar Ivara Selecka uzrunu pirms filmas „Kapitālisms Šķērsielā” seansa 7. oktobrī Latvijas Kinematogrāfistu savienība aizsāks regulāru latviešu filmu demonstrēšanu jaunajā Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē.
Šogad LKS filmu izplatīšanas projekts „Kino visiem un visur Latvijā”, kas tika aizsākts 2010. gadā,  svin savu ceturto gadskārtu. Projekta darbības laikā  ir izdevies nodibināt plašu sadarbības tīklu ar  112 reģionālajām kultūras iestādēm un rosināt  to interesi izrādīt latviešu filmas regulāros seansos. Pateicoties projekta nepārtrauktībai, ir aktivizēta reģionālo kultūras iestāžu un lauku skatītāju interese par latviešu kino,  un tā ietvaros pašmāju filmas Latvijas novados noskatījušies jau vairāk kā 35  tūkstoši skatītāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+