Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
25. marts, 2014
Drukāt

Ar septiņām stundām nepietiek

Foto - LETAFoto - LETA

No Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) saņēmām precizējumu par publikāciju “Kā nosargāt nacionālo bagātību ēterā” (11.03.2014.), kurā bija teikums:  “Nav datu, ka tiktu oficiāli veikts radiostaciju satura monitorings, kas būtu tiešs NEPLP uzdevums.”

NEPLP rak­sta: “Saskaņā ar NEPLP Monitoringa centra sniegto informāciju 2013. gadā: pārbaudītas 26 radio programmu nedēļas ierakstu atbilstība apraides atļaujas pamatnoteikumiem (valodas kvota, ziņu apjoms, oriģinālraidījumi u. c.) – kopā pārbaudīts vairāk nekā 4300 raidstundu; sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA papildus veikta valodas kvotu pārbaude piecās radiostacijās, pārbaudītas kopā 120 raidstundas; sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA divu mēnešu priekšvēlēšanu periodā veikts satura monitorings 11 radio programmās.”

Veicot aprēķinus pēc skaitļiem, kas iekļauti NEPLP precizējumā, ir redzams, ka ikviena no 26 raidstacijām (kas ir tikai nedaudz vairāk nekā puse visu Latvijas raidstaciju) 2013. gadā novērota aptuveni septiņas stundas. Pēc “Kultūrzīmju” uzskata, septiņas stundas gadā nesniedz pārliecinošus datus par raidstaciju saturu un īpaši tad, ja ir iemesls šaubīties par kādas vai kādu konkrētu raidstaciju saturu, tomēr būtu vērts pievērst tām uzmanību, kaut vai, piemēram, nedēļas garumā.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+