×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
4. jūnijs, 2017
Drukāt

Galīgie rezultāti: Ar septiņiem zaudētiem mandātiem “Saskaņa”/GKR saglabā varu Rīgā (23)

Foto LETAFoto LETA

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju

Pašreizējam Rīgas domes vadošajam politiskajam spēkam “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai” (“Saskaņa”/GKR) pašvaldību vēlēšanās izdevies iegūt vairākumu balsu, vienlaikus tas galvaspilsētas domē ir zaudējis septiņus mandātus, liecina jaunākie Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Pēc balsu saskaitīšanas visos 158 Rīgas iecirkņos šis politiskais spēks saņēmis 50,85% atbalstu. Tas nozīmē, ka “Saskaņa”/GKR nākamajā Rīgas domes sasaukumā iegūs 32 deputātu mandātus. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, kurās galvaspilsētas domē kopumā tika ievēlētas trīs partijas, “Saskaņa”/GKR saņēma 58,54% balsu, kas ļāva tai tikt pie 39 mandātiem.

“Saskaņas” sarakstā visvairāk balsu saņēmis līdzšinējais domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, par kuru nobalsojuši 231 116 cilvēki, bet otru lielāko balsu skaitu saņēmis GKR līderis Andris Ameriks, kurs startēja ar otro numuru – par viņu savu balsi atdevuši 156 875 cilvēki.

Rīgas domē kopā ar “Saskaņu”/GKR ievēlēti politiskie spēki no vēl četriem sarakstiem – Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotā saraksta, kas saņēmis 13,66% vēlētāju atbalstu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ar 13,41% vēlētāju atbalstu, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ar 9,24% atbalstu un “Vienotības” ar 6,26% atbalstu.

Atbilstoši šādam balsu sadalījumam LRA un LA saraksts Rīgas domē saņemtu deviņus deputātu mandātus, JKP – deviņus mandātus, nacionālā apvienība VL-TB/LNNK – sešus mandātus, bet “Vienotība” – četrus, liecina aģentūras LETA veiktie provizoriskie aprēķini.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru, kā pirmajai aiz svītras paliekot Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ar 3,29% vēlētāju atbalstu. Tai seko partija “KPV LV” ar 1,53% atbalstu, “No sirds Latvijai” – 0,61%, “Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība “Par neatkarīgu Latviju!”” – 0,32%, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija – 0,23% un Eiroskeptiķu Rīcības partija – 0,22%.

Kopumā galvaspilsētā vēlēšanās piedalījās 250 445 cilvēku jeb 58,72% balsstiesīgo. Par derīgām galvaspilsētas domes vēlēšanās atzītas 99,61% vēlēšanu zīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. tūdaliņiem atsvaidzinošas paģiras. vakar ap astoņiem vakarā kur vien piesledzies, visur tūdaliņi sajusmināti auroja- aptaujas liecina ka tik 42 % būs, jau aiz priekiem šampānietis pludo. un beigās nekā, vienalga vairākums. tagad mierina sevi ar domu ka mandātu skaits mazāks:) nu un? vairākums vienalga ir un paliek vairākums:) tā ka apsveicu tūdaliņus ar kārtejo kaunpilno izgāšanos:)

  • Var apsveikt var neapsveikt, bet šīs vēlēšanas parāda ka latviešu tautai līdz savstarpējas vienotības apziņai ir kā no tārpa līdz Mēnesim. un tur nav ko ņirgāties, jo tā ir tragēdija kuru mūsu pastalotie īsprātiņi, kā šķiet neapzinās.

  • Skaties,smirdošais vaļenok,ka aiz priekiem neaptaisies.Lai gan vēl vairāk smirdēt,kā tu tagad nav iespējams.

 2. ha,ha…..a……..NA aptaisijaas ar visu savu Levita izgozesanu prieksaa,pakalaa:)))

 3. Raivi, ne tu stratēģis, ne karognesējs! Atbildēt

  Raivi Dzintar, ja turpināsi partijas priekšgalā likt 13.amatos un vairāk kā profesori pelnošo Broku, tad NA dzīvosies pa beigu galu.

 4. Rezumè : kamer ES un NATO Valsts Latvija neklus par Tiesisku Valsti kura tiek izpilditi likumi,tikmer kremla cekistu noziedzinieku ordas vares nesoditi izlaupit Latvijas Valsti un rikot dazadus pasakumus lai iznicinatu Latvijas Valsts un tautas Neatkaribu.
  Vai likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam nav noziegumu un noziedzinieku atbalstisana ?

 5. Mīļie cilvēki!Kur jūs dzīvojat?Ja es aizeju uz vēlēšanu iecirkni Rīgas mikrorajonā, kur no 20 vēlētājiem 4 nav saskaņas atbalstītāji, tad par kādiem rezultātiem Rīgā var būt runa?Rīgas mikrorajonu iedzīvotāji lielākā daļa neskatās pirmsvēlēšanu debates, info gūst tikai citas valsts radītajā informatīvajā telpā – viņiem nav vēlēšanās skatīt Latvijas TV, vēl vairāk, lasīt LV mēdijus un vēlēšanas lielākoties būs balstītas etniskajā aspektā , to nevar mainīt. Ja priekšvēlēšanu laikā visos Rīgas transportos iet tikai Saskaņas reklāma, — kas tiks pazaudēts, ja pie varas tiks cita partija.Man uzdzina reāli šķebīgu sajūtu, kad pajautāja debatēs – vai pārējās partijas nenožēlo, ka neveidoja vienu sarakstu, un kādi pārstāvji atbildēja, ka ne.Es tiešām saprotu, ka šie cilvēki dzīvo pašu izveidotajā pasaulītē, kur liekas, ka Rīgā taču latviešu daudz…deputāti,ierēdniecība, radi, draugi…Bet reāli izejot uz ielas Pārdaugavas mikrorajonā, es varu visu dienu runāt krievu val. Un nevajag sevi naivi mānīt, ka daudzi no šiem cilvēkiem reāli saprot, kas un kā notiek Rīgas Domē.Viņi redz, ka skolu fasādes, bērnu dārzi, zemgrīdas tramvaji, ēku atjaunošana notiek pilnā sparā – par Eiropas naudu, bet domā, ka tas viss ir no Ušakova kabatas izvilkts.Lielākā daļa arī nestaigā par Kr.Barona ielu…

 6. Pa to ‘jāpāteicas” latviešu lumpeņiem, kuri neaizgāja balsot un tiem pensionāriem, kuri, zaudējuši kauna sajūtu, prokremliskajam Ušakovam pārdevās par tramvaja biļeti. Nožēlojama nācija, kur lielākā daļa sastāv no Maslovas piramīdas pamatdaļas.

 7. Pa to ‘jāpāteicas” latviešu lumpeņiem, kuri neaizgāja balsot un tiem pensionāriem, kuri, zaudējuši kauna sajūtu, prokremliskajam Ušakovam pārdevās par tramvaja biļeti. Nožēlojama nācija, kur lielākā daļa sastāv no Maslovas piramīdas pamatdaļas, kuriem dzīvē galvenais – pilns kunģis un izpriecas Krastmalā!

 8. Mietpilsoņi,lumpeņi,kolaboracionisti, Brokas faktors utt. un niluška ar savu brandžu var kruķīt rebes tālāk!

 9. Apsveicu tās resnās pakaļas,kuri nespēja aizsvempties uz vēlēšanu iecirkņiem.Tagad mrs.20% un gņils,jūs jās nākamos četrus gadus.Es tikai nesaprotu,kāda suņa pēc pārējiem jācieš,jūsu tizluma dēļ?

 10. SUPER UZVARA!!!!

 11. Bez cerīgàm pàrmaiñàm.Rullësim tik tàlàk.Nàkosàs saeimas vélésanas tikpat paredzamas.Tie,kas nav apmierinàti ar rezultàtiem,neaizmirstiet,Esam Veiksmes Virsotné.

 12. Ko lauku zemnieki ar Saldus rajona kompartijas komitejas pirmo sekretāru b. Brigmani darītu Rīgā? Hahaha!

 13. Kāpēc “Saskaņa” Rīgas domē saglabāja vairākumu? Viennozīmīgi pateicoties ZZS un tās vadoņa Brigmaņa stulbumam! Jau iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās ZZS nepārvarēja 5% barjeru, bet ZZS savā lielummānijā nekādus secinājumus neizdarīja un arī šoreiz atkal startēja ar ATSEVIŠĶU SARAKSTU! ZZS nesaprot, ka rīdzinieki par viņiem negrib balsot. Būtu ZZS startējuši ar KOPĒJU sarakstu, kaut vai ar LRA, un “Saskaņai” Rīgā vairākuma nebūtu! Jo “Saskaņas” pārsvars ir tikai 51,4%, kamēr par ZZS Rīgā balsoja 3,8%. Aprēķins vienkāršs: 51,4% S – 3,8% ZZS = 47,6% S un S paliek stabīlā mazākumā! Ir taču pēdējais laiks tikt vaļā no visiem ekskomunistiem, kuri tikai jauc gaisu Latvijas politikā.

 14. Diemžēl, daudzi latvieši vēl arvien cieš no “Stokholmas sindroma” attiecība uz saviem krievu kungiem.

 15. Ar kadam tiesibam man ka Latvijas pilsonim un savas Tevzemes patriotam nav atlauts balsot pasvaldibu velesanas ? Neizprotamais “pamatojums” ir, ka es nesastavot Latvijas Valsts iedzivotaju saraksta.Bet man loti augstsirdigi tiek atlauts maksat Iedzivotaja( Latvijas) Ienakuma nodokli !
  Vai kremla cekistu “investori” ES un NATO Valsti Latvija ,ar uzturesanas atlaujam,drikst balsot par savu politisko apvienibu,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ ?

Draugiem Facebook Twitter Google+