×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Ar sezonas noslēguma sacensībām atklās Mārupes BMX trasi

Mārupes novada domeMārupes novada dome

Mārupē sestdien atklās uzbūvēto BMX trasi, kur risināsies sezonas noslēguma sacensības vairāk nekā 200 dalībniekiem, ceturtdien informēja Mārupes BMX kluba valdes priekšsēdētājs Guntis Ruskis.

BMX riteņbraucēji sacensībās cīnīsies par “Open” un Mārupes BMX balvām.

Trasi izveidoja pēc Mārupes BMX kluba dalībnieku idejas un iniciatīvas ar Mārupes novada domes un citu atbalstītāju palīdzību. Sporta entuziastiem bija vēlēšanās radīt Mārupē atpūtas parku, kur iedzīvotājiem sportiski pavadīt brīvo laiku un profesionāli attīstīt olimpisko BMX riteņbraukšanas sporta veidu, paskaidroja Ruskis. Trases veidošanā vairākās talkās daudz palīdzējuši aktīva dzīvesveida atbalstītāji no Mārupes un blakus esošajiem novadiem.

Idejas īstenošana sākusies 2010.gadā, un pašlaik ir izveidota trase ar atbilstošu reljefu, lai tajā varētu trenēties bērni jau no triju gadu vecuma. Kopā ar pašvaldību izstrādātais modelis paredz trases 2,72 hektāru teritorijā izveidot arī slidotavu ziemā un skrituļošanas laukumu pārējā sezonā. Nākotnes iecere ir izbūvēt slēgtu angāru, lai BMX varētu braukt visu gadu.

Mārupē BMX sezonas noslēguma sacensībās Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) licencētajiem braucējiem organizatori ir nodrošinājuši bezmaksas dalību. Ruskis to nosauca par dāvanu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas klubiem, kā arī pamudinājumu citu BMX sacensību organizatoriem.

BMX trases atklāšana paredzēta plkst.13, bet sezonas noslēguma sacensības sāksies stundu vēlāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+