×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Ar sirds siltumu Sieviešu dienā. Skaistas apsveikuma kartītes

pasurokamgat2-ak

Iveta Gržibovska (www.meistardarbs.lv) Lielvārdē strādā par tulkotāju policijā, audzina divus dēlus, bet brīvajos brīžos izgatavo skaistas kartītes.
Par šādu rokām darinātu apsveikumu 8. martā, manuprāt, priecāsies ikviena sieviete.

 

PasuRokamGat1-ak

Vispirms jāizdomā apsveikuma kartes kompozīcija – cik ziedu to veidos un kur katrs no tiem atradīsies. Šoreiz Iveta veidos kompozīciju ar trīs ziediem, lapiņām un pelīti. Ziedlapiņu izgatavošanai būs vajadzīgs oranžs, sarkans vai dzeltens aplikāciju papīrs, lapām – zaļš. Pelītes izgatavošanai jāsagādā pelēks, balts, rozā un melns aplikāciju papīrs. To ar šķērēm sagriež 2 – 3 mm platās strēmelēs. Jau sagrieztas krāsaina papīra strēmeles var iegādāties arī kancelejas preču veikalos, bet tad darbiņš izmaksās vairāk.

 

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam2-akVispirms Iveta izgatavo ziedlapiņas. Ņem divas oranža ap
likāciju papīra strēmelītes (A4
lapas garumā) un salīmē to galus kopā, pēc tam rūpīgi sarullē mazā rullītī (1. att.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam3-ak

Rullīti, turot pirkstos, viegli palaiž vaļā, ļaujot tam nedaudz atritināties. Saspiež, veidojot vēlamo formu (2. att.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam4-akGaliņu nostiprina, pielīmējot ar līmes zīmuli (3. att.). Šādi izgatavo tik daudz ziedlapiņu, cik nepieciešams kompozīcijas izveidei.

 

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam5-ak

No krāsaina kartona izgatavo apsveikuma karti. Katru ziedlapiņu no vienas puses viegli (lai nenosmērētu kartīti) apziež ar PVA līmi un piespiež pie papīra izvēlētajā vietā. Ziedlapiņas, veidojot ziedu, līmē vienu pie otras (4. att.). Pēc tam no tāda paša lieluma ziedlapiņām veido otru kārtu. Vidū pielīmē no zaļa aplikāciju papīra izgatavotu mazu rullīti.

 

 

 

 

 

 

PasuRokam6-akOtru puķīti Iveta iecerējusi veidot mazāku. Tās ziedlapiņas izgatavo, salīmējot pusi oranžās un pusi sarkanās strēmelītes. Satin, rullītim ļauj nedaudz atritināties, nostiprina galiņu. Ar pirkstiem saspiež, veidojot vēlamo formu. Šim ziediņam būs vajadzīgas piecas ziedlapiņas (5. att.); tāpat kā lielākajam ziedam tās līmē divās kārtās. Trešo veido pumpuru. Tam vajadzīgas trīs ziedlapiņas – divas pirmajā kārtā, viena – otrajā.

Pēc tam izgatavo lapiņas. Salīmē divas zaļas strēmelītes, sarullē. Rullītim ļauj nedaudz atritināties, to saspiež, veidojot mazliet citādu – lapiņas formu. Tāpat kā iepriekš nostiprina galu. Zaļās lapiņas glīti pielīmē līdzās ziediem.

 

 

 

 

PasuRokam7-ak

Iveta uz apsveikuma kartes iecerējusi izveidot arī mazu pelīti. Salīmē pelēku un baltu aplikāciju papīra strēmelīti, sarullē, ļauj atritināties, viegli saspiež, pielīmē galu. Tas būs peles ķermenis. Austiņu izgatavo, sarullējot strēmelīti, kas veidota, salīmējot rozā un pelēku papīru. Rozā strēmelīti ierullē iekšpusē. Deguntiņam izmanto melnu sarullēta un saspiesta papīra strēmelīti, actiņai – kopā salīmētu, sarullētu melnu un baltu papīra strēmelīti. Aste top no melnas aptuveni 2 cm garas papīra strēmelītes (6. att.).

Izmantojot papīra rullēšanas metodi, var izgatavot ne tikai skaistas ziedu kompozīcijas, bet arī zvēriņus, putnus un kukaiņus – spāres, skudriņas u. c. Sirds siltumu, kas ielikts pašu gatavotajā apsveikuma kartē, noteikti sajutīs arī apsveikuma saņēmējs.

 

 

 

 

 

 

PasuRokam1-ak

Materiāli un instrumenti:

• divpusējs krāsainais kartons,

• aplikāciju papīrs,

• PVA līme, līmes zīmulis,

šķēres.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+