fibaeurope.com

Ar skatu uz zvaigznēm 0

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātā Udīnē (Itālija) iekļuvusi ceturtdaļfinālā, lai gan otrā posma pēdējā spēlē ar 59:63 piekāpās Krievijai.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Pēdējā spēļu dienā latvietēm palīdzīgu roku sniedza turnīra favorīte Spānija, kas ar 61:40 pārspēja Turciju. Ar vienu kāju ceturtdaļfinālā latvietes bija jau kopš paralēlās spēles sākuma – spānietes pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 21:1. Ceturtdaļfinālā piektdien Latvijas izlase tiksies ar F grupas uzvarētājām Serbiju.

Uzvara spēlē pār Krievijas izlasi latvietes būtu pacēlušas uz E grupas trešo vietu, turklāt nebūtu jānervozē par konkurentu mača iznākumu. 37. minūtes mūsējās bija vadībā, tomēr galotnē krievietes tika garām. Kā zīmīgākais izraksts no statistikas ir atlēkušo bumbu aile – 35 pret 45, turklāt Krievija izcīnīja 19 atlēkušās bumbas zem mūsu groza. Šoreiz auguma un fizisko parametru pārsvara rezultāts.

“Ir gandarījums, ka esam ceturtdaļfinālā un paveicām to saviem spēkiem, uzvarot Turciju un Čehiju. Tomēr žēl, ka neizmantojām iespēju pakāpties vēl vienu solīti augstāk. Galotnē mazliet pietrūka – spēka, pieredzes, aukstasinības. Īpaši sāpīgi, ka tieši spēles svarīgākajos brīžos ielaidām visvieglākos punktus. Domāsim, kā līdz ceturtdaļfinālam atjaunot līderu spēkus un ceram uz lielāku palīdzību no pārējām spēlētājām. Lielais stress ir nomests, esam tikuši tajā komandu grupā, kas turnīra izskaņā varēs skatīties uz zvaigznēm un medaļām. Mums vairs nav ko zaudēt un ceru, ka šāda sajūta palīdzēs atraisīties labam basketbolam,” Latvijas izlases galvenais treneris Aivars Vīnbergs ar cerībām gaida ceturtdaļfinālu.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS SIEVIETĒM UDĪNĒ (ITĀLIJA)

E grupa

Latvija – Krievija 59:63 (21:16, 34:29, 48:45). K. Aizsila 15, A. Aizsila 14, Krēsliņa 10, Veidere 9, Tomsone 5, Laksa 4, Gūtmane 2.

Tabulā: 1. Spānija 4-1, 2. Francija 4-1, 3. Krievija 3-2, 4. Latvija 2-3, 5. Turcija 2-3, 6. Čehija 0-5.

Ceturtdaļfināli 11. jūlijā: Serbija – Latvija, Francija – Slovākija, Spānija – Polija, Itālija – Krievija.