×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Ar “skujabraden” izstādi Liepājā atklās festivālu “Zelta griezums”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar starptautiski atzīto keramiķu – Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas personālizstādes atklāšanu Liepājā 20. aprīlī pulksten 17 aizsāksies jau astotais radošās izcilības pasākums “Zelta griezums”, LA.lv uzzināja Liepājas domē.

Tas apmeklētājiem piedāvās bezmaksas izstādes, lekcijas, godalgotā džeza saksofonista Toma Rudzinska kvarteta koncertu, balvas “Zelta griezums” pasniegšanu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbu modes skati.

Pasākums “Zelta griezums” tika iedibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā, skaistā. ādi Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar biedrību “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs” aktualizē gan mākslas lomu sociālekonomiskajā situācijā, gan radošā potenciāla apzināšanās nepieciešamību un estētisko vērtību saglabāšanas nepieciešamību.

Ik gadu, organizējot pasākumu “Zelta griezums”, tiek meklētas aktuālas tēmas, kas saistošas ne tikai Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem un pasniedzējiem, bet arī visas Latvijas mākslas vidusskolām, augstskolām, māksliniekiem, bērnu vecākiem, kas ir pārdomās par savu bērnu nākotni un apgūstamo profesiju. Tāpēc šogad pasākuma “Zelta griezums” lekciju ciklam, kas notiks 15. maijā no plkst. 12 līdz 16:30, dota tēma “Nākotnes profesijas”.

Kā uzsver viens no uzaicinātajiem lektoriem sociālantropologs Viesturs Rudzītis, ne tikai Latvijā reģionos un pilsētās notiek sarukšanas procesi, tādi notiek arī attīstītajās Eiropas valstīs, tāpēc ir jākoncentrējas uz reģionu attīstību iedzīvotāju skaita sarukšanas kontekstā. Līdz ar to no jauna jādefinē, kā turpmāk dzīvot, jo nākotnē šie procesi tikai turpināsies.

Pasākuma ietvaros saskaņā ar izstrādāto profesionālās izcilības balvas “Zelta griezums” nolikumu, tiks apbalvoti izvirzītie Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas absolventi, kas saņems īpaši dizainētu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā izgatavotu piemiņas balvu par sasniegumiem profesionālajā joma 2014. gadā, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu pedagoģijā.

Ar visu pasākuma “Zelta griezums” programmu iespējams iepazīties Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas mājas lapā un pasākuma sociālajā profilā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+