Publicitātes foto

Ar “Skyforger” dalību top Latvijā pirmā “metālopera” “Kurbads. Ķēves dēls” 0

Latvijā top pirmā “metālopera” “Kurbads. Ķēves dēls”, kas pirmo un vienīgo reizi tiks izrādīta šī gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī, aģentūru LETA informēja “Story Hub” pārstāve Sabīne Brice.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Lasīt citas ziņas

Operas veidošanā iesaistīti – režisore Inga Tropa, horeogrāfs Guntis Spridzāns, scenogrāfs Uģis Bērziņš un mūzikas grupa “Skyforger”. Projekts iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga interpretācija latviešu pasakai par Kurbadu.

Lai iedzīvinātu šo stāstu, scenogrāfs Bērziņš ir radījis skatuves koncepciju, kurā tiks izmantotas gan dabas matērijas – uguns un ūdens, gan arī 21. gadsimta tehnoloģijas, to skaitā projekcijas, kas ļaus radīt mūsdienīgu šī stāsta interpretāciju. “Metāloperā” piedalīsies arī vairāki desmiti dejotāji, aktieri un kaskadieri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā par ieceri stāsta grupas “Skyforger” solists Pēteris Kvetkovskis: “Varoņteika par Kurbadu ir ļoti dārgs mūsu kultūras mantojums, kura saknes stiepjas laikmetā, kad mēs visi vēl bijām indoeiropiešu pirmtauta. Laikā, kad pasakas vairs netop un tās gandrīz vairs nelasa, mums ir svarīgi saglabāt šo seno mantojumu. Tāpēc tapa albums “Kurbads” un tādēļ ar lielu atsaucību pieņēmām radošās grupas ideju par metāloperu, kas stāstu ļaus aiznest vēl tālāk. Šī būs vērienīgākā “Skyforger” uzstāšanās grupas pastāvēšanas laikā.”

Režisore Tropa stāstā par Kurbadu saskata īstu latviešu varoni: “Kurbads ir varonis, kurš neapstājas pie pirmajām uzvarām un panākumiem, bet gan bezbailīgi dodas arvien jaunās kaujās un sevis izzināšanas cīniņos. Kurbads mūs rosina uz nepārtrauktu attīstību, cīnoties gan ar ārējiem ienaidniekiem, gan sevi pašu – saviem deviņgalvjiem, atriebības čūskām, melnajiem jātniekiem un ar neizzināto un noliegto sevī.”