×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Ar slavenu mūziķu līdzdalību atklās Margaritas Tūnas stipendiju fondu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. oktobrī plkst. 19 Rīgas Latviešu biedrības namā ar koncertu “Manai skolotājai” tiks atklāts Margaritas Tūnas stipendiju fonds Latvijas muzikologu, mūzikas vēsturnieku un klasiskās mūzikas menedžmenta studentu un pasniedzēju atbalstam, LA.lv pavēstīja Klasiskās mūzikas biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Tūns.

Studenti stipendijas saņems ne tikai par labiem panākumiem studijās, bet arī par aktīvu iesaistīšanos klasiskās mūzikas procesā, praktiski apgūstot koncertu rīkošanas pieredzi. Koncerti, ik reizi veltot tos kādam mūzikas skolotājam, turpmāk tiks rīkoti regulāri, pauda Tūns.

Pirmais cikla koncerts tiks veltīts muzikoloģes Margaritas Tūnas piemiņai. Koncertu rīko Klasiskās mūzikas biedrība sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, bet koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Margaritas Tūnas audzēknis diriģents Ilmārs Lapiņš.

Margarita Tūna (18.04.1930. – 27.12.2012.) visu savu mūžu veltīja klasiskās mūzikas popularizēšanai un bija ilggadēja Klasiskās mūzikas biedrības priekšsēdētāja. Savā bagātajā darba mūžā viņa ir bijusi mūzikas zinātniece, lektore; organizējusi koncertlekcijas; bijusi Latvijas Radio mūzikas redaktore; mācījusi mūzikas vēsturi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā; bijusi Valsts Filharmonijas galvenā redaktore un daudzu izcilu mūziķu skolotāja.

​Margaritai Tūnai piemita īpašs talants – atrast, saklausīt un iedrošināt jaunos talantus, dodot viņiem koncertu pieredzi, iespēju spēlēt publikai blakus jau pazīstamiem māksliniekiem. Margaritas Tūnas audzēkņu un koncertu dalībnieku pulkā ir tādi ievērojami mākslinieki kā Raimonds Pauls, Maija Kovaļevska, Kristīne Opolais, Marina Rebeka un daudzi citi.

Arī pirmā koncerta “Manai skolotājai” mākslinieku – Andreja Osokina, Petra Laula, Vestarda Šimkus un Katrīnas Gupalo pirmos soļus uz skatuves sekmēja Margarita Tūna, bilst Tūns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+