×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Latvijas norvēģis Rihards Bērugs apgūst gruzīnu augsto kalnu ciematu kultūru (7)

Foto - Rihards BērugsFoto - Rihards Bērugs

Vienu no pazīstamākajiem Latvijas norvēģiem Rihardu Bērugu jau vairākus gadus saista Gruzija. Ne tikai tāpēc, ka viņš kļuvis par viesnīcas “Ušba” līdzīpašnieku, bet viņu interesē arī Svanetijas kalni un cilvēki, kas tur dzīvo, savdabīgā svanu kultūra. Lai iepazītu grūti pieejamus kalnu ciematus, pagājušā gada martā viņš kopā ar vietējo gruzīnu puisi Šako Margiani devās slēpju pārgājienā apkārt Svanetijai, un nu tapusi grāmata par šo ekspedīciju.

Āķis lūpā

Pirms sešiem gadiem tūrisma brauciena laikā Gruzijā Rihards nejauši satika vietējo gidu, kurš meklēja naudu tūrisma attīstīšanai kalnos – sena dzimtas īpašuma pārveidošanai par viesnīcu. “Kad uzzināju, ka nepieciešamā summa ir vien pāris tūkstoši eiro, sapratu, nedrīkstu laist garām šo iespēju. Tālākais jau bija balstīts uz savstarpējo uzticēšanos – naudu tūlīt izņēmu no bankomāta, pārrunājām, kas darāms, un es aizbraucu no Gruzijas uz trim mēnešiem. Atgriežoties viss bija izdarīts, kā runāts.” Tagad Rihards jau kļuvis par savējo, iemantojis vietējo cieņu, jo iestājas par svanu kultūras saglabāšanu, tostarp pats apgūstot svanu valodu, palīdz rīkot ielejas puišeļiem slēpošanas sacensības un, ja nepieciešams, vada arī pārgājienus un pie galda apkalpo viesus. Tieši ar mērķi apzināt kalniešu dzīves apstākļus un pievērst plašāku sabiedrības uzmanību viņu valodai, kultūrai un tradīcijām tika sarīkots šis slēpošanas pārgājiens.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ar interesi izlasīju, jo jaunībā pats esmu pabijis Svanetijā. Lai Beruga kungam veicas!

  2. Sveicieni Rihardam. Vēlu veiksmi. Mums Tevis trūkst.
    Brauc lūdzu, Rihard, atpakaļ, kad būsi noslēdzis savu Gruzijas posmu:)

  3. Priecājos par Rihardu. Visu viņš dara talantīgi. Tikšanās ar viņu vienmēr nesusi prieku.

  4. Ļoti interesants raksts. Lai veicas Rihardam Berugam! Gaišs un vieds cilvēks. Latvijai viņa pietrūkst, bet visam savs laiks!

  5. Malacis Rihards. Kāpēc gan Latvijai zaudējums? Aiznesīs ne tikai Norvēģijas vārdu uz Kaukāzu, vēl vairāk sabiedros mūs ar Gruziju. Labāk daudzi man draugi bija..

  6. Paldies par labo rakstu! Prieks par RB. Latvijai zaudējums, citiem ieguvums.Tieši RB un Elīnas Eglītes laikā Ziemeļu birojs Rīgā darbojās vislabāk. Atceros ar skumjām…

Draugiem Facebook Twitter Google+