×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Ar slikto ceļu neapmierinātie vecpiebaldzēni protestēs pie valdības nama

Foto - LETAFoto - LETA

Pilsoniskās akcijas “Vecpiebalgas ceļam būt!” atbalstītāji rīt pie valdības nama rīkos sapulci, lai panāktu nekavējošu valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona atjaunošanas sākšanu.

Tāpat Vecpiebalgas novada dome rīt, 10.aprīlī, lems jautājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieprasījuma iesniegšanu valdībai, lai tā izsludinātu ārkārtējo situāciju Vecpiebalgas novada administratīvajā daļā, kuru aizņem kritiskā stāvoklī nonākušā autoceļa posms.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka biedrības “Piebalgas attīstībai” valdes locekļa un akcijas rīkotāja Māra Ločmeļa desmit gadus vecā meita uzrakstījusi vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurā lūdz panākt autoceļa salabošanu.

Ločmelis šodien žurnālistus informēja, ka ir saņemta vēstule no premjera biroja vadītājas, kurā apgalvots, ka atbilde tiks sniegta tuvākajā laikā.

Ar premjera atbildes gaidīšanu akcijas rīkotāji nav aprobežojušies un biedrība “Piebalgas attīstībai” ir lūgusi Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētājai Ellai Frīdvaldei-Andersonei sasaukt novada domes ārkārtas sēdi, lai izlemtu jautājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pieprasījuma iesniegšanu Ministru kabinetam.

Biedrība pieprasa izsludināt ārkārtējo situāciju Vecpiebalgas novada administratīvajā daļā, kuru aizņem kritiskā stāvoklī nonākušā autoceļa posms no Meļļiem līdz Vecpiebalgas un Madonas novada robežai un uzdot atbildīgajām institūcijām nekavējoties nodrošināt posma atjaunošanu.

Ločmelis skaidroja, ka šāds solis nepieciešams, jo konkrētais ceļa posms apdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību. To apliecinājusi arī savāktā pierādījumu bāze, tostarp inženiera atzinums, ka ceļš atrodas katastrofālā stāvoklī.

Novada domes sēde tiks sasaukta rītdien plkst.9. Pēc sēdes ar vairākiem autobusiem vecpiebaldzēni dosies uz Ministru kabinetu Rīgā, lai plkst.13 piedalītos sapulcē, kurā iedzīvotāji paudīs atbalstu prasībai sakārtot minēto autoceļu.

“Mēs šādā veidā parādīsim, ka no lūdzējiem un kaut kādiem protestētājiem pāriesim jaunā kvalitātē. Mēs simboliski realizēsim tautas varu un pieprasīsim Ministru kabinetam rīkoties, lai novērstu cilvēkpamattiesību aizskārumu. Pēc šīs sapulces Rīgā dzīvojošie piebaldzēni ir apņēmības pilni veikt simbolisku diennnakts dežūrējošu pastaigu ap Ministru kabinetu, lai simboliski parādītu, ka mēs gaidām nekavējošu rīcību, lai atjaunotu tiesiskumu,” uzsvēra Ločmelis.

Ločmelis arī domā, ka premjers uz iepriekšminēto skolnieces vēstuli “neatrakstīsies”. “Esmu pārliecināts, ka veselais saprāts uzvarēs un nekāda atrakstīšanās nesāksies. Viena iemesla dēļ – esmu apņēmības pilns šo jautājumu aktualizēt pilnīgi jaunā kvalitātē. Mēs nediskutēsim, ka nav naudas. Valstij ir naudas vairāk nekā saprašanas,” piebilda Ločmelis. Turklāt akcijas rīkotāji neprasot pilnībā atbilstoši Eiropas standartiem rekonstruēt ceļu, taču prasot ieguldīt vismaz minimālos remontdarbus.

“Mēs pat esam gatavi uz risinājumu – ja tiešām valstij ir spiedīgi ar budžeta līdzekļiem, tad lai valsts nākampirmdien nofrēzē šo asfaltbetona virskārtu un atstāj zemes ceļu. Mēs esam ļoti pieraduši braukt pa labiem zemes ceļiem un mums nav problēmu,” uzsvēra Ločmelis.

Jau ziņots, ka, lai piesaistītu sabiedrības uzmanību, līdz šim kampaņa izpaudusies sociālajos tīklos, piemēram, blogā “piebalgaspuse.blogspot.com” ir publicēta autoceļa bedru fotogalerija un video, kurā parādīts kritiskais ceļa stāvoklis.

Arī Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Frīdvalde-Andersone aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka patlaban līdz 30.aprīlim visās pašvaldības iestādēs un vietējos veikalos tiek vākti iedzīvotāju paraksti, kas maija sākumā tiks sūtīti ministram kā apliecinājums vietējo iedzīvotāju bažām par šo ceļa posmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+