×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Ar smaidu par brāļiem latviešiem – “Made in Latvia” (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šajā rudenī Latvijas svētku mēnesī tapusi jauna humorpilna izrāde “Made in Latvija”. Nacionālā teātra aktiera un režisora Mārtiņa Egliena, kā arī Latvijas teātru pazīstamu aktieru veidotā izrāde ir joku pilns stāsts par mums pašiem – latviešiem, izrādes materiālu smeļoties ikdienas dzīvē. No 27. novembra līdz 28. janvārim izrāde būs skatāma astoņās pilsētās.

“Made in Latvija” jeb “Izgatavots Latvijā” ir humora izrāde, kurā savīti asprātīgi dzīves situāciju tēlojumi, smieklīgi stāsti un dziesmu parodijas – viss par mums pašiem, Latvijā radītiem, un par to, ko esam te radījuši un… “savārījuši”, tā jauno izrādi raksturo tās veidotāji.

Uzmanības centrā visas tautas pamats – stipra ģimene. Tāda ir gandrīz ikviena ģimene uzreiz pēc kāzām. Tomēr, kas ar to notiek pēc viena, pieciem un vēl dažiem gadiem, to lielākā daļa jau paši ir izbaudījuši uz savas ādas. Pastāv uzskats, ka esam lēnīga, ziemeļnieciska tauta, bet nē, izrādē skatītājs būs liecinieks tam, kāda var būt latviešu sievietes atriebība vīram, kurš viņu krāpis. “Šis nebūs stāsts par vardarbību, bet gan par kaislību un sekām,” atklāj Jaunā muzikālā teātra pārstāve Elizabete Trumpe. Protams, ne visas latviešu sievietes tiek krāptas. Ir arī tādas, par kuru mīlestību dažs labs vīrs cīnās visu mūžu. Nav tādu šķēršļu, kam viņš nevarētu kāpt pāri, ja vien viņu dzīvē neiesaistās sievasmāte!

Savs skatījums uz ģimenes dzīvi laika perspektīvā būs izrādes aktieriem. Jaunā izrāde pulcinājusi labākos “humora profesionāļus” no dažādiem Latvijas teātriem. Lomās redzēsim Nacionālā teātra anekdošu speciālistu un komiķi Ivaru Kļavinski, viņa kolēģi Mārtiņu Brūveri, kurš apveltīts ar izcilu spēju atdarināt dažādus personāžus un to muzikālos priekšnesumus. Kopā ar viņiem arī Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis – komiķis un dziedātājs. Viņiem pievienojas Nacionālā teātra jaunais aktieris Kristians Kareļins. Vienīgās dāmas lomā – Dailes teātra aktrise Aija Dzērve.

Izrādē piedalās arī pats Nacionālā teātra lielākais joku plēsējs un izrādes režisors Mārtiņš Egliens, kura asprātību skatītājiem bija iespēja baudīt neskaitāmos Latvijas Nacionālā teātra uzvedumos, arī “Teātra žurkas” gaitu režisora ampluā. Tiesa, veselības dēļ viņš uz skatuves nepievienosies izrāžu sērijas pirmajās izrādēs. Mārtiņš nenoliedz, ka izrādes tapšanas princips līdzinās savulaik Nacionālajā teātrī iestudētajai komēdijai ar Teātra žurku galvenajā lomā. “Visi kopā skatāmies, kas šobrīd notiek ap mums, mēģinām atrast spilgtāko un jautrāko. Šogad, piemēram, esam apkopojuši materiālus par latviešu “brāļiem”. Izrādās, tādu mums netrūkst, sākot ar brāļiem Laiviniekiem un brāļiem Kokariem līdz pat labi zināmajiem “sūdabrāļiem”, kuru, kā izrādās, mums ir pat ļoti daudz. Stāsts, protams, ir par mums, latviešiem, uzmanības centrā ir mūsu pašu varoņi un tas, cik mēs visi esam dažādi un cik reizēm savādi uzvedamies dažādās situācijās,” stāsta Egliens.

Visdažādākos brāļus kopīgā dziesmu virknē skatītājiem par prieku apkopojuši aktieri. Būs skatāma arī Žorža Siksnas dziesmu parodija un latviešiem tik iemīļotā mākslinieka Dzintara Čīčas muzikālā veikuma apkopojums. Izrādē jokos arī par to, kā mūsu deputātiem sokas angļu mēles apguvē, cīņu ar alkohola lietošanu..

Ja esat redzējis Jaunā muzikālā teātra humora izrādes “Sievietes, sievietes…”, “Vīrieši, vīrieši…”, “Kāzas, kāzas…” un kļuvis par žanra cienītāju, tad jūs priecēs arī jaunā izrāde, kas ir iepriekšējo tematisks turpinājums.

“Mani vienmēr interesējušas humora lietas. Manuprāt, cilvēkiem humors ir ārkārtīgi nepieciešams un, strādājot teātrī, redzu, ka viņi pēc tā ir pamatīgi izsalkuši. Es absolūti nesaku, ka nav nepieciešamas nopietnas izrādes, kas veicina nopietnu domāšanu, tomēr ir skaisti, ja dzīvē viss ir normālā balansā – varam gan nobirdināt asaru, gan, pēc brīža kārtīgi pasmieties. Mēs paši patiesi izbaudām izrādes tapšanas procesu, un ceru, ka šo gandarījumu sajutīs arī mūsu skatītāji,” teic izrādes režisors.

 

Varbūt noder!!

Izrādes

27. XI 14.00 Aizkraukles kultūras namā

27. XI 19.00 Cēsīs CATA kultūras namā

5. XII 19.00 Ogres novada kultūras centrā

8. XII 19.00 Rojas kultūras centrā

9. I 19.00 Alūksnes kultūras centrā

18. I 19.00 Kuldīgas kultūras namā

23. I 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā

28. I 18.00 Rīgas Latviešu biedrības namā

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 20

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. super gabals tadus tikai vairak gribetu skatities

  2. Kaut ko tik nesakarīgu nav sen gadījies redzēt. Man žēl bija to aktieru.

  3. Super izrāde! Egliens – labākais!

  4. Kolosāli. sen nekas nav līdzīgs redzēts! Aktieri ir superīgi. Un tiešām vajag mums vairāk humora. Te tas ir pietiekami.

  5. Jels pasakums.?

Draugiem Facebook Twitter Google+