×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. februāris, 2018
Drukāt

Ar “Spike” uzlabos kaujasspējas (8)

Jaunsardzes un informācijas centra fotoJaunsardzes un informācijas centra foto

Latvijas NBS karavīrs Ādažu poligonā trenējas šaut ar “Spike” prettanku aizsardzības sistēmu. Turpmākajos gados Latvijas NBS vienībās nonāks vēl vairāk šo Izraēlā izstrādāto ieroču sistēmu.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) iegādājušies Izraēlā ražotās prettanku raķešu sistēmas “Spike” 108 miljonu eiro vērtībā. Jauniegādātās raķešu sistēmas nonāks gan NBS regulāro spēku vienību, gan Zemessardzes rīcībā. NBS paredzējuši ar “Spike” sistēmām aprīkot no Lielbritānijas iegādāto kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehniku “CVR(T)”.

Šodien aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ar uzņēmuma “EuroSpike” izpilddirektoru Ginteru Laueru un Arji Lapidotu parakstīja līgumu par sistēmu iegādi. Plānots, ka visas iegādātās “Spike” sistēmas Latvijai pakāpeniski piegādās līdz 2023. gadam.

Militārais eksperts, NBS rezerves kapteinis Mārtiņš Vērdiņš apsveic NBS ar iepirkumu, jo “Spike” raķetes viņa ieskatā ir nepieciešamas NBS, jo no “CVR(T)” bruņutehnikas ar lielgabalu sistēmu aprīkots vien “Scimitar” modelis, bet pārējās bruņumašīnas aprīkotas ar ložmetējiem. “Tagad pieliekot pārējiem “CVR(T)” modeļiem “Spike” sistēmu, tie iegūst ļoti nopietnas spējas, lai stātos pretim iespējamam agresoram,” teic M. Vērdiņš.

Bruņumašīna, aprīkota ar “Spike”, var, piemēram, noslēpties mežā uz neliela paugura un apturēt ienaidnieka bruņutehnikas kustību, efektīvi iznīcinot tās vienības. “Ir labi, ka vienībām būs “Spike”. Jo ātrāk esam gatavi uzbrukuma gadījumā dot iespējamajam pretiniekam acī, jo labāk,” pārliecināts militārais eksperts.

Pēc M. Vēdiņa aprēķiniem, viena “Spike” raķete maksājot ap 100 000 eiro. Viņaprāt, “Spike” sistēmas pēc savām spējām ir labākas par ASV ražoto sistēmu “Javelin”, bet arī dārgākas.

“Spike” sistēmas sastāv no ceturtās un piektās paaudzes elektrooptisko raķešu sistēmām, kas nodrošina augstu trāpījuma precizitāti un spēj iznīcināt dažādu veidu bruņutehniku, tajā skaitā kaujas tankus. “Spike” iebūvētā datu pārraides sakaru funkcija starp raķeti un vadības palaišanas iekārtu ļauj iekārtas operatoriem palikt pretiniekam neredzamiem un neaizsniedzamiem, tajā pašā laikā saglabājot pilnīgu kontroli pār izšautajām raķetēm. Prettanku raķešu sistēmas “Spike” tiek izmantotas 28 valstu armiju bruņojumā, tostarp Lietuvas, Polijas, Somijas un Vācijas bruņotajos spēkos.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kur tu redzi naudas izmešanu? Par šo naudu es redzu 1000 tanku vrakus pie Latvijas robežām, ja kāds mēģinās tās pārkāpt. Tas ir brīnišķīgs līdzeklis ne tikai iespējamā agresora atturēšanai, bet arī tā iznīcināšanai.

  2. nejēdzīga naudas izmešana

  3. Krievija jau bailēs trīc!

  4. Krievija jau bailēs trīc!

Draugiem Facebook Twitter Google+