Sports
Citi sporta veidi

Ar sprintu “Lemberga Hūtē” atklāta MTB sezona0


“Vivus” MTB maratonu sērijas sezonas pirmais starts Lemberga hūtē Ventspilī.
“Vivus” MTB maratonu sērijas sezonas pirmais starts Lemberga hūtē Ventspilī.
Foto: Agnis Melderis

Ventspilī aizvadīts VIVUS.lv MTB maratona 1. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs.

Šogad vairāk par tūkstoti velosportistu un riteņbraukšanas entuziastu mēroja ceļu no Latvijas malu malām uz Ventspils Piedzīvojumu Parku, lai, lieliskos laika apstākļos, aizvadītu Lieldienas, sportojot un aktīvi atpūšoties. Organizatori dalībniekiem bija sagatavojuši ļoti ātru un vietām tehnisku trasi, saglabājot jau tradicionālo starta sprintu Lemberga Hūtē.

Kā pirmie uz starta stājās HRX maratona dalībnieki, kuriem jāpievar 54 km gara distance divos apļos. Ierindā spēcīgākie pašmāju elites MTB braucēji. Visu acu skatieni pievērsti trīskārtējam VIVUS.lv MTB Maratona titula ieguvējam Oskaram Muižniekam (DTG-MySport). Starta kāpienā ātrākais ir viņa komandas biedrs Uldis Ālītis, kurš pateicoties savai iniciatīvai kļūst par CAT aktīvākā braucēja ieskaites līderi. Visu distances gaitu dominē DTG-MySport komandas braucēji, kuri savā starpā sadala vietas uz goda pjedestāla – pirmais skars Muižnieks, otrais Uldis Ālītis, trešais Aleksandrs Patrijuks.

Dāmu ieskaitē neapturama ir Lelde Ardava, otrā Ingrīda Šmite, trešā Beāte Kovgere.

Oskars Muižnieks (DTG MySport): “Sacensība ātra, sausa, vējaina. Kopumā cīņa ar sevi. Salīdzinoši agri man izdevās aizbraukt no pārējiem. Skatījos, ka sekotāji necenšas vai arī nevar noķert, tad turpināju braukt savā tempā. Mani komandas biedri pilnībā kontrolēja sacensību. Pirms starta bijām pārrunājuši, ka trases sākumā centīšos aizbraukt, kas arī izdevās. Šosezon plānoju piedalīties visās lielākajās MTB sacensībās Latvijā un Latvijas Čempionātā un tad rudenī kopā ar komandas biedriem doties uz Pasaules Čempionātu MTB Maratonā, kas norisināsies Šveicē. Šosezon man ir jauna komanda, jaunas krāsas. Mums ir ļoti spēcīgs sastāvs un šis ir labs pieteikums lieliskam turpinājumam.”

Lelde Ardava (Veloprofs – VW Komerctransports): “Pirmā uzvara jaunā komandā. Ir prieks par iespēju parādīt mūsu skaistās formas. Sapņi piepildās, līdz šim man nekad nav bijusi lillā forma. Vispār ir pagrūti ieskrietes pēc tik garas ziemas, bet Ventspils ir forša vieta un trase ļoti laba.”

Arī pusmaratonā dominē viena komanda

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē cīņa norisinājās pēc līdzīga scenārija kā HRX maratona distancē ar vienas komandas dominanci, šajā gadījumā toni trasē noteica Pulsaar pārstāvji. Finišā ātrākais izrādījās Ivo Irbe, bet dāmu ieskaitē triumfēja Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree).

Ivo Irbe (Pulsaar): “Ļoti ātra sacīkste. Mēs četratā aizgājām prom. Galvenā cīņas stratēģija bija maksimāli taisīt atrāvienus un priekšā noturēt pēc iespējas vairāk savējos. Beigās nedaudz samisējās, jo doma bija atļaut uzvarēt Sandijam [Kļaviņam], kurš visu sacīksti nostrādāja komandas labā, bet vienā no pēdējiem līkumiem takās nedaudz nesadalījām ceļu un viņam sanāca aizķerties.”

Saistītie raksti

Ventspilī abu distanču sportisti samērījās spēkiem O’Learys sprinta sekcijā, kur ātrākie izrādījās Oskars Muižnieks (DTG-MySport) un Helēna Mūrniece (Skulte Rullē).

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gada kalendārs

1. posms – 21. aprīlī Ventspilī
2. posms – 19. maijā Alūksnē
3. posms – 9. jūnijā Pļaviņās
4. posms – 7. jūlijā Talsos
5. posms – 28. jūlijā Smiltenē
6. posms – 11. augustā Cēsīs
7. posms – 7. septembrī Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)

LA.lv