Ekonomika
Bizness

Ar starptautisku konferenci atklāj Tranzīta un loģistikas nedēļu Astana EXPO 2017 1


Astanas konferencē „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”
Astanas konferencē „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”
Publicitātes foto

Kazahstānā notiekošajā starptautiskajā izstādē EXPO Astana 2017 ar konferenci „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls” pirmdien atklāta Tranzīta un loģistikas nedēļa.

Konferencē amatpersonas un nozares eksperti apsprieda globālās tendences infrastruktūras attīstībā jaunu Eirāzijas reģionu savienojumu izveidei un esošo maršrutu stiprināšanai, starpvalstu sadarbības modeļus tranzīta biznesā, kā arī efektīva dzelzceļa un jūras transporta sinerģijas nodrošināšanu globālo kravu pārvadājumu nodrošināšanā.
Kazahstāna uzskatāma par „vārtiem uz Āziju”, savukārt Āzija ir reģions, kura nozīme LDz pārvadājumu nākotnē arvien palielinās. Ļoti būtiski ir iezīmēt galvenos nākotnes attīstības virzienus, lai kopīgi ar Āzijas partneriem veidotu vienotu, kopīgu nākotnes vīziju, kas nākotnē rezultētos augošos pārvadājumos, izmantojot Latvijas tranzīta potenciālu, atklājot konferenci uzsvēra “Latvijas dzelzceļa” (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja, ka transports tradicionāli tiek uzskatīts par vienu no Latvijas ekonomikas stūrakmeņiem, kas nodrošina tautsaimniecības asinsriti, savukārt tranzīta sektorā Latvija ir nemainīgs līderis Baltijas valstu vidū, jo Latvijas ostas nodrošina lielākos kravu pārkraušanas apjomus.

„Latvija apzinās savu nozīmīgo ieguldījumu Eirāzijas kontinenta savienojumu izveidē, un mēs esam gatavi strādāt, lai sadarbības ideja attīstītos reālos sasniegumos. Ilgstoša un ievērojama darba rezultātā mums ir izdevies attīstīt efektīvu un mūsdienīgu transporta infrastruktūru, turklāt Latvijai jau vēsturiski izveidojusies cieša un sekmīga sadarbība ar Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu,” konferences atklāšanā pauda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Pasākumu apmeklēja arī Kazahstānas premjera pirmais vietnieks Askars Mamins, kurš iepriekš ilgus gadus vadījis Kazahstānas dzelzceļu un tādēļ labi pārzina nozares attīstību. Viņš uzrunā uzsvēra, ka Latvijai un Kazahstānai ir plaša sadarbības pieredze un vienlaikus – jaunas attīstības iespējas, ņemot vērā, ka abās valstīs attīstās transporta un loģistikas infrastruktūra, tostarp jauni starptautiski projekti.

Konferences ietvaros prezentēti vairāki Kazahstānas projekti ar augstu attīstības potenciālu, tostarp Horgosas osta un citi sadarbības projekti un kopuzņēmumi jaunu loģistikas pakalpojumu attīstībai. Tostarp Kazahstānas dzelzceļa pārstāvji uzsvēra, ka Latvijas un Kazahstānas sadarbības potenciāls arvien vairāk meklējams nevis tradicionālo “masveida” kravu, bet gan augstākas pievienotās vērtības konteinerkravu transportēšanā.
Tranzīta un loģistikas nedēļa turpināsies trešdien, 12.jūlijā, ar diskusiju „Konteinerpārvadājumu attīstība Eirāzijas teritorijā”, kurā piedalīsies „LDz Loģistika”, „LDz Apsardze”, „Riga Container Terminal”, “Riga Universal Terminal”, „KTZE-Khorgos Gateway”, „KTŽ Express”, “TransContainer”, loģistikas uzņēmumu asociācijas „Kazlogistics” u.c. organizāciju pārstāvji.

Savukārt akcentējot EXPO Astana 2017 vadmotīvu „Nākotnes enerģija”, ceturtdien, 13.jūlijā pasākumu cikla noslēgumā norisināsies diskusija „„Zaļās ekonomikas” attīstība transporta sektorā”. Saistībā ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu pakalpojumu lomas pieaugumu aktuāls ir jautājums, vai transporta nozare tam ir gatava un kādas iniciatīvas tā ir gatava uzņemties. Eksperti spriedīs gan par „zaļo” inovāciju ieguvumiem vides kontekstā, gan to ekonomisko vērtību.

LA.lv