Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
2. februāris, 2015
Drukāt

Ar suiteņu dziesmām un Rusteiķa filmu “Kāzas Alsungā” vērs jauno Kursītes grāmatu

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 6. februārī, plkst. 16 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (LU HZF) notiks sarīkojums “Treji vārti”, portālam LA.lv pavēstīja LU HZF pārstāve Jolanta Stauga.

Pirmie vārti – par godu suitu koncertdarbības deviņdesmitgadei. 1924. gada aprīlī suiti pirmoreiz uzstājās Rīgā un pievērsa sev plašākas publikas uzmanību gan ar dziedāšanu, gan ar koklēšanu, izspēlējot kāzu uzvedumu.

Otrie vārti – par godu Aleksandra Rusteiķa lielfilmas “Dzimtene sauc jeb Kāzas Alsungā” (1935) astoņdesmitgadei. Sarīkojumā uzstāsies Alsungas un Gudenieku folkloras kopas, par pirmo koncertizgājienu 1924.gadā stāstīs “Suitu sievu” vadītāja Ilga Leimane, par filmas tapšanu – Gudenieku ansambļa vadītāja Lidija Leimane.

Trešie vārti – folkloristes Janīnas Kursītes grāmatas “Latvieša māja” atklāšana. Grāmata ietver plašu apceri, kur aplūkojamo tēmu vidū laime un māju sajūta; apmetņu veidi: ciems vai viensēta; puķu dārzs un apkārtējā ainava; māju aizsargzīmes; mājvārdi; lauku sēta un latviskums. Grāmatas otrajā daļā apkopota un skaidrota koka arhitektūras terminoloģija.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni (3)"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+