Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
2. februāris, 2015
Drukāt

Ar suiteņu dziesmām un Rusteiķa filmu “Kāzas Alsungā” vērs jauno Kursītes grāmatu

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 6. februārī, plkst. 16 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (LU HZF) notiks sarīkojums “Treji vārti”, portālam LA.lv pavēstīja LU HZF pārstāve Jolanta Stauga.

Pirmie vārti – par godu suitu koncertdarbības deviņdesmitgadei. 1924. gada aprīlī suiti pirmoreiz uzstājās Rīgā un pievērsa sev plašākas publikas uzmanību gan ar dziedāšanu, gan ar koklēšanu, izspēlējot kāzu uzvedumu.

Otrie vārti – par godu Aleksandra Rusteiķa lielfilmas “Dzimtene sauc jeb Kāzas Alsungā” (1935) astoņdesmitgadei. Sarīkojumā uzstāsies Alsungas un Gudenieku folkloras kopas, par pirmo koncertizgājienu 1924.gadā stāstīs “Suitu sievu” vadītāja Ilga Leimane, par filmas tapšanu – Gudenieku ansambļa vadītāja Lidija Leimane.

Trešie vārti – folkloristes Janīnas Kursītes grāmatas “Latvieša māja” atklāšana. Grāmata ietver plašu apceri, kur aplūkojamo tēmu vidū laime un māju sajūta; apmetņu veidi: ciems vai viensēta; puķu dārzs un apkārtējā ainava; māju aizsargzīmes; mājvārdi; lauku sēta un latviskums. Grāmatas otrajā daļā apkopota un skaidrota koka arhitektūras terminoloģija.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+