×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Ar šūpošanos un olu krāsošanu Brīvdabas muzejā svinēs pavasara atnākšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Brīvdabas muzejā svētdien, 23. martā, no plkst. 12 līdz 16 notiks pavasara saulstāvju svētki – Lielā diena. Pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā, informē Brīvdabas muzejā.

Pasākuma laikā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties haskiju pajūgā un jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

No plkst.13 līdz 14:30 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās Launkalnes mūsdienu folkloras kopa “Rudzupuķe”. “Pušķosim un iesvētīsim šūpoles, apdziedāsimies, piedalīsimies olu kaujās un izspēlēsim senās rotaļas. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai,” mudina muzeja pārstāvji.

No plkst.14:30 līdz 15:30 folkloras kopa “Rija” ar rotaļām, dziesmām un dančos mudinās modināt zemi un priecāties par pavasara atnākšanu. Savukārt no plkst. 13 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

Brīvdabas muzejā skaidro, ka Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai par nakti. Šogad tas notiks 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt trīs dienas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.7
Daugavpils +8.7
Saldus +8.2
Liepāja +7.8
Jelgava +8.8
Ventspils +7.5
Limbaži +6
Madona +9.0
Rēzekne +8.5
Draugiem Facebook Twitter Google+