×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Ar svētkiem Vērmanes dārzā Rīgā sāksies Jauniešu mēnesis

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā šodien tiks atklāts Jauniešu mēnesis, kas šodien sāksies Vērmanes dārzā ar koncertiem, improvizācijas teātriem, deju ansambļiem un jubilejas tortes ēšanu, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Tradicionālais Zinību dienas pasākums “Zem viena jumta” iecerēts ar daudziem jaukiem pārsteigumiem, jo šogad tas atzīmē 10 gadu jubileju. Tāpēc pasākuma kulminācijā paredzēta kopīga jubilejas tortes ēšana.

Jubilejas pasākums risināsies uz divām skatuvēm – uz parka lielās skatuves visas dienas garumā uzstāsies sabiedrībā zināmi mūziķi, bet vakarā savu koncertu sniegs dziedātājs Dons ar grupu. Savukārt otra skatuve tiks veidota kā “Radošais podests”, uz kura savu sniegumu demonstrēs improvizācijas teātris, deju ansambļi un citas ar mākslu saistītas grupas.

Parka teritorijā jebkuram interesentam būs iespēja apmeklēt Nevalstisko organizāciju stendus un piedalīties to sarūpētajās aktivitātēs, varēs piedalīties improvizētos koru karos, nodegustēt uz vietas gatavotu saldējumu un iesaistīties izglītojošās spēlēs. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs tikt pie vērtīgām balvām, kuras tiks izlozētas loterijā.

Kā ziņots, septembris Rīgā tradicionāli jau astoto gadu tiek pasludināts par Jauniešu mēnesi, un šogad tajā gaidāmi deviņi pasākumi, kuru laikā jauniešiem būs iespēja apmeklēt gan zināmus ikgadējus pasākumus, gan jaunas aktivitātes, kā arī tikties ar sabiedrībā zināmiem jauniešu līderiem un organizāciju pārstāvjiem.

7.septembrī ikviens aktīvs jaunietis gaidīts pie tirdzniecības centra “Origo” uz pilsētas orientēšanās spēli “GPS koordinātu mednieki”, kurā paredzēti gan radoši, gan uz komunikāciju tehnoloģijām vērsti uzdevumi. Šajā pašā dienā bērni, skolēni un viņu vecāki aicināti uz Vērmanes dārzu, kurā notiks tradicionālais pasākums “Nāc un piedalies”. Pasākuma laikā būs iespēja vienkopus redzēt un iepazīt visus Rīgas bērnu un jauniešu centrus, kā arī mūzikas, mākslas un sporta skolas, kas piedāvā ārpusstundu nodarbības un plašu interešu izglītības klāstu.

14.septembrī Rīgas jauniešu organizācijas tiks gaidītas Mangaļsalā, lai savstarpēji iepazītos un piedalītos atraktīvā pasākumā “Piedzīvojums Mangaļsalā”. Pasākums tiek rīkots, lai sekmētu jauniešu sociālo, radošo spēju attīstību, kā arī organizāciju savstarpējo sadarbību.

Ikviens savu sapņu vai ideju īstenošanā ieinteresēts jaunietis ir laipni aicināts uz Rīgas jaunatnes organizāciju Atvērto durvju dienu 19.septembrī Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”, lai uzzinātu par iespējām iesaistīties jaunatnes organizāciju darbībā un satiktu domubiedrus kopējo iniciatīvu īstenošanai Latvijā un Eiropā.

21.septembrī pie tirdzniecības centra “Origo” un ”Latvijas Dzelzceļa” telpās notiks pasākums “Draudzības ekspresis “Rīga””, kuru rīko, lai veicinātu dialogu, īpaši uzsverot jauniešu līdzdalību solidaritātes, iekļaušanas un sadarbības veidošanā starp dažādām kultūrām un paaudzēm.

26.septembrī Rātsnamā notiks ikgadēja Rīgas skolēnu pašpārvalžu līderu un Rīgas Skolēnu domes (RSD) biedru kopsapulce, kuras laikā tiks apspriests RSD darbības plāns, kā arī svarīgākās un aktuālākās Rīgas skolēnu problēmas, uzklausīti ieteikumi un priekšlikumi no pašpārvalžu pārstāvjiem.

27.septembrī Daugavas stadionā risināsies “Olimpiskās dienas 2013” un uz kopīgu rīta rosmi pulcēsies skolēni no 70 Rīgas skolām.

Jauniešu mēnesis noslēgsies Latvijas 1.rokkafejnīcā Reiterna namā 30.septembrī ar pasākumu “Es – daļa Rīgas”. Tajā pateiksies visām Rīgas Jauniešu mēneša rīkošanā iesaistītajām jaunatnes organizācijām, brīvprātīgajiem un sadarbības partneriem.

Informācija par Jauniešu mēnesi atrodama tā oficiālajā interneta vietnē “www.jauniesumenesis.lv”.

Jauniešu mēnesi ar Rīgas pašvaldības atbalstu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar dažādām komercstruktūrām, nevalstiskajām organizācijām un jauniešu apvienībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+