×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

Ar svinīgo dievkalpojumu atzīmēta Elizabetes II kronēšanas 60.gadadiena

LETA/AFPLETA/AFP

Lielbritānijas karaliene Elizabete II otrdien ar dievkalpojumu Vestminsteras abatijā atzīmēja 60.gadadienu kopš savas kronēšanas.

Vairāk nekā 2000 viesu un karaliskās ģimenes locekļu bija pulcējušies uz svinīgo dievkalpojumu, tostarp princis Viljams un viņa sieva Ketrīna, kuri nākammēnes gaida pasaulē nākam savu pirmdzimto.

Karaliene abatijas zvanu pavadībā uz dievkalpojumu ieradās savā automašīnā “Bentley” kopā ar savu 91 gadu veco vīru princi Filipu, ieejot abatijā kur pirms 60.gadiem 27 gadu vecumā tika kronēta par Lielbritānijas karalieni.

Pirmo reizi kopš kronēšanas ārpus Londonas torņa bija apskatāms Svētā Edvarda kronis.

Pērn, kad tika atzīmēta 60.gadadiena kopš karalienes kāpšanas tronī, viņas dēls princis Čārlzs atminējās, ka pirms kronēšanas Elizabete II bija staigājusi ar kroni pa Bekingemas pili, lai iepraktizētos to nēsāt.

Uzrunu teica Kanterberijas arhibīskaps Džastins Vekbijs, bet svēto rakstu fragmentus lasīja premjerministrs Deivids Kamerons un Britu nāciju sadraudzības ģenerālsekretārs Kamalešs Šarma.

87 gadus vecā karaliene ar princi Filipu sestdien klātienē apmeklēja slavenās Epsoma derbija zirgu skriešanās sacīkstes, bet svētdien gadadienu kopš kronēšanas atzīmēja privātās svinībās Vindzoras pilī.

Savukārt pirmdien jubileja tika atzīmēta ar militāro zalvju šāvieniem.

Pērn ar plašām svinībām Londonā tika atzīmēta 60.gadadiena karalienes kāpšanas kronī.

Elizabete kļuva par monarhu 1952.gada 6.februārī 25 gadu vecumā pēc sava tēva karaļa Džordža VI nāves, tomēr Vestminsteras abatijā Londonā oficiālā kronēšanas ceremonija notika 1953.gada 2.jūnijā, dodot tautai laiku sērot par Džordža VI nāvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+