×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Ar Tatjanas lomu iestudējumā “Jevgeņijs Oņegins” LNO debitēs Gunta Cēse

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Režisora Andreja Žagara iestudētajā Pētera Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins” 12. septembrī un 17. oktobrī uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) skatuves Tatjanas lomā debitēs viena no labākajām LNO Akadēmijas dalībniecēm – dzidrā soprāna balss īpašniece Gunta Cēse, aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Tieši Tatjanas lomas interpretācija Cēsei šogad februārī ļāvusi ar izcilību absolvēt Štutgartes Mūzikas un teātra augstskolas maģistrantūras programmu. Patlaban jaunā dziedātāja Štutgartes augstskolā studē Kamerdziedāšanas programmā un papildu mācībām Vācijā meistarību turpina attīstīt LNO Akadēmijā beļģu vokālā pedagoga Aksela Everārta vadībā. Turklāt tieši Vācijā Cēse piedzīvojusi savu pirmo lielo debiju uz operas skatuves.

Piedāvājumu debitēt Tatjanas lomā LNO Cēse no iestudējuma režisora Žagara saņēmusi tūlīt pēc veiksmīgās uzstāšanās LNO Akadēmijas pirmās sezonas noslēguma koncertā. “Man ļoti patīk mūsu iestudējums ar mūsdienīgajiem akcentiem, vienlaikus saglabājot varoņu attiecību modeli, pretēji režijas teātrim Vācijā, kur bieži vien viss notiek pašmērķīgi. Nu, labi: Tatjana savu liktenīgo vēstuli raksta portatīvajā datorā, bet kurš mūsdienu jaunietis gan šodien vēstules rakstītu ar pildspalvu. Esmu redzējusi vairākas izrādes ar dažādām Tatjanas lomas izpildītājām, bet nekad nedomāju, ka reiz arī pati šeit būšu Tatjana. Loma ir liela, ļoti skaista. Jūtu to kā savu. Manā Tatjanā apvienosies gan maigums, gan temperaments,” pauž Cēse.

Gan 12. septembra, gan 17. oktobra izrādē Cēses skatuves partneris būs jaunais lietuviešu baritons Jevgēņijs Hrebtovs, kurš iejutīsies Oņegina lomā. Abi jaunie mākslinieki jau dziedājuši duetā LNO Akadēmijas meistarklasēs. Abās izrādēs pie diriģenta pults būs Deniss Vlasenko – viens no Krievijas spilgtākajiem jaunākās paaudzes diriģentiem. Arī viņam šī būs debija LNO.

LNO Akadēmiju 2012. gadā dibinājusi opera sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Akadēmija palīdz talantīgākajiem jaunajiem māksliniekiem pēc studijām sākt profesionālas gaitas LNO vai veidot starptautisku karjeru

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+