×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Ar tehniku attīrīt celiņus vieglāk

skaldiitaajs

Pagalma un piemājas celiņu attīrīšana no sniega sen apnikusi, turklāt vecā koka lāpsta tūlīt būs pagalam. Un malka arī jau nākamajai sezonai sagādāta, būtu jāsāk skaldīt. Pa kuru laiku?

 

Sniega pūtēji

Pats vienkāršākais sniega novākšanas rīks, protams, ir sniega lāpsta, taču šajā tehnikas laikmetā tai izgudrots moderns aizstājējs – elektriskā sniega lāpsta. Par pilnvērtīgu šo aparātu gan uzskatīt nevajadzētu, jo darbību ierobežo elektriskā kabeļa garums. Pārāk dziļu un sasalušu sniegu ar to arī nevar notīrīt. Taču pie mājas lievenīša nesen sasnigušu irdenu sniedziņu gan itin viegli aizpūst līdz pat trīs metru attālumā. Elektriskā lāpsta faktiski ir tāds mazs sniega pūtējiņš, kurš, to izmantojot piemērotos apstākļos, ir visai parocīgs. Turklāt ar to strādāt ir krietni vieglāk nekā ar parasto lāpstu. Elektriskās jauda ir 1300 vatu, darba platums – 26 cm, svars – 5,1 kg, bet cena – 59 lati.

Lielāku platību atttīrīšanai nepieciešamāka speciālā tehnika – sniega pūtējs pašgājējs. Piemājas darbam domātie aparāti irdenu masu var aizpūst 6 un pat vairāk metru attālumā. Sniega metēja virzienu visiem modeļiem var mainīt un atšķirībā no lāpstas aizpūstais nekrājas lielās kaudzēs.

Sniega pūtējiem pašgājējiem ir liela modeļu dažādība, bet galvenā atšķirība ir jaudā un aprīkojuma līmenī. Kārtīgs agregāts ir apgādāts ar samērā spēcīgu iekšdedzes dzinēju, tam ir vairāki pārnesumi un atpakaļgaita, kā arī elektriskais starteris, vertikāli un horizontāli regulējams sniega metējs, iebūvēts apgaismojums un apsildāmi rokturi. Ir modeļi, kuriem piedziņas riteņu vietā ir kāpurķēdes. Šādiem pūtējiem cena ir ap 1000 latiem, taču arī par 500 latiem var nopirkt visnotaļ labu pašgājēju ar vairākiem pārnesumiem.

 

Malkas šķēlēji

Malkas skaldīšana ar cirvi ir smags darbs, lielu un zarainu bluķu sadalīšana var prasīt pamatīgu piepūli. Lai šo nodarbi atvieglotu un padarītu ātrāku, izdomātas malkas skaldāmās mašīnas. Saimniecības vajadzībām pilnīgi pietiek ar salīdzinoši nelielu bluķu plēsēju. Parasti tā ir horizontāli novietota hidrauliska prese, kas spiež bluķi pret stingri nostiprinātu asmeni un tā sašķeļ to vairākās daļās, proti, pagalēs. Hidraulisko presi šādā gadījumā parasti darbina elektromotors, taču ir arī modeļi, kurus var aprīkot ar iekšdedzes motoriņu. Pēc līdzīgiem principiem strādā arī vertikālas darbības modeļi. Mazākajam horizontālajam šķēlējam ar divfāzu elektromotoru prese attīsta spiedienu līdz 5 tonnām, ļaujot sadalīt līdz pat 52 cm garu bluķi. Šāds šķēlējs ir vienkāršs un drošs ekspluatācijā, tā sākuma cena ir 175 lati.

 

Speciālista ieteikumi

“DM Tehnika” veikala vadītāja Inga Lebede:

– Meža un dārza tehniku vislabāk pirkt specializētā veikalā, kur pieredzējuši pārdevēji noskaidro klienta vajadzības, iesaka piemērotāko modeli un pastāsta, kā ar to pareizi strādāt. Atšķirībā no lielveikala šeit pārdevējam svarīgi, lai klients būtu ar pirkumu apmierināts. Un lai pēc tam viņam nodrošināts arī pienācīgs serviss. Konkrētajām vajadzībām atbil­stoša tehnikas ražība un aprīkojums ir ļoti svarīgi faktori. Reizēm cilvēkam nav vajadzīgs tik jaudīgs sniega pūtēja modelis, kā noskatīts, vai arī ar mazjaudīgu pūtēju ieplānots tīrīt pagaru piebraucamo ceļu. Tādēļ mēs nemaz nepiedāvājam pavisam mazos modeļus bez pašgājēja funkcijas, jo ar tiem neko prātīgu paveikt nevar.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+