×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Ar tiešsaistes padomnieku “Uzturs veselai sirdij” uzsākta  kampaņa par sirds veselībai ieteicamo uzturu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Otrdien, 26. augustā, plkst. 12:00, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas mājaslapās tiešsaiste būs iespējams vērot interneta padomnieku “Uzturs veselai sirdij” un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, iepriekš nosūtot tos uz prese@spkc.gov.lv, kā arī rakstot vēstuli SPKC draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

Ar šo tiešsaisti tiek turpināta SPKC un Veselības ministrijas 2013. gadā uzsāktā informatīvā kampaņa “Mīli savu sirdi!”, šoreiz vairāk pievēršoties jautājumiem par veselai sirdij ieteicamo uzturu – vienu no galvenajiem ietekmējamiem faktoriem, kas var mazināt sirds un asinsvadu slimību (SAS) attīstību.
Tiešsaistē piedalīsies sertificēta uztura speciāliste Katrīna Spuleniece – Aišpure un ārsts kardiologs Jānis Pudulis, lai runātu par sirdij veselīga uztura pašiem pamatiem: kas jāzina par labajiem un sliktajiem taukiem, sāls lietošanu uzturā, aizraušanos ar saldumiem, alkohola lietošanu; kādus produktus ieteicams lietot uzturā, lai veicinātu sirds veselību, un no kādiem produktiem labāk izvairīties. Sarunu vadīs žurnālists Elvis Jansons.
Kā zināms, SAS ir viena no svarīgākajām sabiedrības veselības problēmām gan Eiropas Savienībā, gan Latvijā – pie mums SAS joprojām ir galvenais nāves iemesls (57% gadījumu no visiem mirušajiem). Svarīgi apzināties, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet, galvenokārt, no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai ir būtiska nozīme šo slimību izplatības mazināšanā. Kā galvenie ietekmējamie riska faktori SAS slimību izplatībā ir minami – paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, nesabalansēts uzturs, aptaukošanās, pārmērīga alkohola lietošana un pastāvīgs stress.
Par kampaņu
Kampaņas mērķis ir veidot izpratni par sirds veselībai labvēlīgu uzturu, skaidrojot un demonstrējot to ar saistošiem piemēriem. Kampaņu organizē SPKC sadarbībā ar Veselības ministriju, tā turpināsies līdz novembrim un galvenā mērķauditorija ir Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+