Latvijā
Kriminālziņas

Ar traktoru pārbrauca pāri un aizvilka uz purvu: cietsirdīgs slepkavības mēģinājums Latgalē 16

Foto – AFP/LETA

Prokuratūra tiesai Latgalē nodevusi krimināllietu par cietsirdīgas slepkavības mēģinājumu, informē Ģenerālprokuratūra.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka apsūdzētais kopā vēl ar diviem vīriešiem, būdami alkohola ietekmē, ieradās kādas mājas pagalmā, kur mēģināja traktora piekabē iekraut metāllūžņus to turpmākai realizēšanai. Dusmu vadīts un nolūkā noslepkavot vienu savu pārinieku, apsūdzētais izvilka mazas enerģijas pneimatisko pistoli un vairākas reizes raidīja mērķtiecīgus šāvienus pāriniekam galvā.

Redzot, ka pārinieks bēg, apsūdzētais skrēja viņam pakaļ un nogāza zemē, un vairākas reizes spēra pāriniekam pa galvu un atkal ar pneimatisko pistoli šāva viņam galvā. Pēc kā apsūdzētais vīrietis apsēdās traktorā, ar to divas reizes pārbrauca pāri cietušajam pāriniekam.

Apsūdzētais uzskatīdams, ka viņš ir nogalinājis cietušo, nolēma noslēpt tā ķermeni. Paņēmis auklu un sasējis cietušo, piesienot viņu pie traktora, apsūdzētais aizvilka cietušā ķermeni uz purvu, kur gribēja to noslīcināt. Tā kā traktors iestiga purvā un cietušo neizdevās noslīcināt, apsūdzētais no traktora paņēma cirvi un iecirta cietušajam galvā. Būdams pārliecināts, ka ir iestājusies cietušā nāve, apsūdzētais aizgāja prom.

Savu nodomu apsūdzētajam līdz galam realizēt neizdevās no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, jo apsūdzētais kļūdaini uzskatīja, ka viņa tīšo darbību rezultātā iestājās cietušā nāve, ko izdevās novērst, savlaicīgi sniedzot medicīnisko palīdzību.

Apsūdzētas pie kriminālatbildības saukts pēc trim Krimināllikuma pantiem.

Lieta izskatīšanai nodota Daugavpils tiesai.

LA.lv