×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Ar trim laureātiem noslēdzies konkurss “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Noslēdzies konkurss “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”, sniedzot atbalstu sešu dramaturģisku darbu tapšanai, kas aktualizē divu izcilu Latvijas kultūras personību – Raiņa un Aspazijas – dzīves un daiļrades nozīmību, izpratni un rezonansi mūsdienās, vēsta Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas direktore Andra Konste.

Konkursā tika saņemti 14 pieteikumi, kas ir apliecinājums lielai interesei radīt jaundarbus Latvijas izcilo literātu personību un viņu radošā darba aktualizēšanai, norāda Konste. Konkursā tika izvērtētas dramaturga un režisora kopīgās ieceres, piešķirot radošā darba stipendijas labāko un daudzsološāko ideju autoriem dramaturģijas darba izstrādei, kas 2015. gada sezonā varētu tikt iestudēti uz Latvijas teātru skatuvēm.

Žūrija izvērtēja pieteikumus un nolēma piešķirt trīs vienlīdzīgas balvas 3300 eiro apmērā katru, kā arī trīs vienlīdzīgas veicināšanas prēmijas 1300 eiro apmērā katru.

Balvas piešķirtas:

dramaturģes Zandas Borgas un režisora Sergeja Zemļanska pieteiktajam projektam Liepājas teātrī “Novatoriska dejas teātra izrāde. Jaunības traģēdija “Indulis un Ārija””;

dramaturgu Ingas Gailes un Jāņa Baloža un režisora Elmāra Seņkova iesniegtajam pieteikumam izrādei “Sarkano puķu gals un sākums” Dirty Deal teātrī;

Ievas Strukas dramaturģiskās ieceres pieteikumam lugai “Aizliegtā dzīve” sadarbībā ar režisoru Kirilu Serebreņņikovu Latvijas Nacionālajā teātrī.

Veicināšanas prēmijas piešķirtas:

dramaturģes Ingas Ābeles un režisores Māras Ķimeles iesniegtajam pieteikumam atskata drāmai divos cēlienos “Es, Aspazija” Jaunajā Rīgas teātrī;

režisora Laura Gundara pieteiktajai lugai “Iniņas mīļākais” Teātrī TT;

Edītes Tišheizeres pieteiktajam projektam “Bērns, vārdā Rainis” sadarbībā ar režisoru Reini Suhanovu Valmieras Drāmas teātrī.

Žūrijā darbojās teātra kritiķe Silvija Radzobe, teātra zinātniece Līga Ulberte, dramaturgs Jānis Jurkāns, literatūrzinātnieks Gunārs Bībers, rakstnieks Roalds Dobrovenskis.

Dramaturģisku darbu konkursu “Modini kanonu! Rainis un Aspazija”, gatavojoties Raiņa un Aspazijas 150 dzimšanas dienai festivāla “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” ietvaros izsludināja Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Teātra darbinieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja ar LR Kultūras ministrijas, Memoriālo muzeju apvienības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+