×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Ar trim viencēlieniem Latvijā viesosies Pekinas Dejas teātris (1)

Publicitātes foto: Liu TangPublicitātes foto: Liu Tang

22. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmā 23. aprīlī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē un 24. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā ar trim modernā baleta viencēlieniem viesosies Pekinas Dejas teātra trupa, šodien vēsta rīkotāji.

Skatītājiem tiks piedāvāti pasaulē augstu novērtētās un atzinību guvušās horeogrāfes Vangas Juaņjuaņas jaunākie viencēlieni “Farewell shadows”, “Poison” un “Lakstīgala un roze” (“Nightingale and the Rose”), kas tapis pēc Oskara Vailda darba motīviem. “Šie viencēlieni katrs ir atšķirīgi, lai kopumā uzrunātu dažādu skatītāju profilu: gan jauniešus, gan seniorus, gan neoklasikas cienītājus un avangarda pielūdzējus,” pauž BBF direktore Lita Beiris, uzsverot – Pekinas Dejas teātra avangarda baleta programma ir šā gada festivāla galvenā izrāde, un sadarbība ar šo kompāniju iekļaujas Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas Zīda ceļa platformas lokā, sekmējot valstu kultūras atpazīstamību.

Pekinas Dejas teātris (BDT) ir dibināts 2008.gadā, un tas pārstāv moderno baleta žanru. BDT vada horeogrāfe Vanga Juaņjuaņa (Wang Yuanyuan), kuras horeogrāfijas ir ieguvušas atzinību un augstu novērtējumu starptautiskā vidē.

Vanga Juaņjuaņa ir dzimusi un augusi Pekinā, dejo kopš desmit gadu vecuma un pašreiz ir viena no vadošajām Ķīnas modernā baleta žanra horeogrāfēm. Viņas vārds un izrādes ir atpazīstamas pasaules mērogā: Vangas horeogrāfijas ir rādītas ASV, Krievijā, Korejā, Francijā, Bulgārijā, Dānijā, Singapūrā, Grieķijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā, Brazīlijā un Mehiko. Vieshoreogrāfes statusā Vanga ir strādājusi Ņujorkas pilsētas baleta horeogrāfijas institūtā, Honkongas performanču mākslas akadēmijā, Dānijas Karaliskajā baletā un Šanhajas baletā.

Pēc viesošanās 22.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā Pekinas Dejas teātris ar viesizrādi dosies uz Tartu, Vanemuines teātri.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lecam pa kitaiskam

Draugiem Facebook Twitter Google+