×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Ar trīsdimensionālu šovu “Positivus” festivālā uzstāsies leģendārā grupa ”Kraftwerk”

Foto- LETA/EPAFoto- LETA/EPA

19.jūlijā Salacgrīvā uz festivāla “Positivus” galvenās “Lattelecom” skatuves ar trīsdimensiju šovu uzstāsies elektroniskās mūzikas pionieri, vācu grupa “Kraftwerk”, izziņojuši festivāla organizētāji.

Spriežot pēc grupas sniegtajiem koncertiem citos festivālos šogad, “Kraftwerk” uzstāšanās laikā visticamāk skatītājiem tiks izdalītas trīsdimensionālās brilles.

Grupa Latvijā iepriekš uzstājusies 2004.gadā, kad sniedza koncertu Rīgā ”Skonto hallē”. Intervijās mūziķi arvien teikuši, ka katrs koncerts ir unikāls, jo tiek eksperimentēts, improvizēts.

Grupa arvien izcēlusies ar to, ka izmanto ierakstītas ikdienišķas skaņas, piemēram, kas nāk no velosipēda, automašīnām u.tml. “Kraftwerk” dibināta 60.gados, kad divi Diseldorfas konservatorijas studenti Ralfs Huters un Florians Šneiders paši būvēja dažādas ritma mašīnas un eksperimentēja mājas ierakstu studijā “Kling Klang”. 70.gados tā izraisīja revolūciju populārajā mūzikā, ietekmējot daudzus mūsdienu izpildītājus.

Tomēr grupa arī iet līdzi laikam, apgūstot jaunās tehnoloģijas. Pēdējos gados – gluži tāpat kā jaunākās paaudzes mūziķi- tie uzstājas ar saviem laptop datoriem. Koncertus nu jau papildina trīsdimensionālas projekcijas.

Grupa arvien uzņēmusies politisku lomu. Savulaik tā bija aizliegta Austrumvācijā. Bet arī šogad grupa nonāca pasaules uzmanības centrā pēc ziņas, ka Ķīna liegusi tai uzstāties ikgadējā ”Strawberry” mūzikas festivālā Pekinā. Izrādījās, ka Ķīna atteikusi sakarā ar to, ka ”Kraftwerk” pirms 15 gadiem bija iekļautas koncerta ”Free Tibeta” (tulkojumā – par brīvu Tibetu) mūziķu sarakstā. Pat par spīti tam, ka sliktu laikapstākļu dēļ grupa toreiz nemaz neuzstājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+