Foto-Juris Kalniņš

Ar trīskāršu motivāciju
 0

Latvijas basketbola junioru izlase ar galveno treneri Nikolaju Mazuru šodien pusseptiņos vakarā “Arēnā Rīga” sāks cīņu ar lietuviešiem Eiropas U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā. Spēles tiešraide LTV7.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88

No čempionāta otrā posma Liepājā mūsu puiši atvadījās, ar 68:56 pārspējot vienaudžus no Anglijas un ieņemot otro vietu F grupā. Otrajā puslaikā latviešu pārsvars sasniedza pat 22 punktus (54:32), bet sešas minūtes pirms mača pamatlaika beigām bija sarucis līdz sešiem pun-ktiem (58:52). Tomēr viss beidzās laimīgi. Nikolajs Mazurs: “Šādi krīzes brīži Liepājā mums diemžēl ir bēdīga tradīcija, viens no izskaidrojumiem – lielā spriedze, ko uzliek pašu vēlme attaisnot cerības un labi nospēlēt savu skatītāju, vecāku un draugu priekšā. Ļoti svarīgi, lai sarežģītās situācijās atrastos līderi, kas uzņemas iniciatīvu un sakārto komandas spēli. Šoreiz tāds bija Kristaps Gludītis, iemetot vērtīgu trejaci mača galotnē, kad angļi bija atjaunojuši intrigu.”

Ceturtdaļfinālā Latvijas U-18 izlasei jātiekas ar Lietuvas junioriem, kuri izcīnīja trešo vietu E grupas turnīrā Ventspilī. Varētu teikt, ka mūsu basketbolisti laukumā dosies ar trīskāršu motivāciju. Uzvara viņiem ļaus turpināt cīņu par medaļām, spēles pret tuvākajiem kaimiņiem allaž bijušas īpaši principiālas, turklāt Lietuvas un Latvijas juniori Eiropas U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā tikās arī pērnvasar Kauņā, kur ar 65:53 uzvarēja mājinieki. Nikolajs Mazurs: “Pret lietuviešiem esam daudz spēlējuši, labi pazīstam viņus, viņi pazīst mūs. Pirms divām nedēļām tikāmies Baltijas kausa izcīņā Kauņā un uzvarējām ar 67:63. Lietuviešu spēks ir uzbrucēji un centra spēlētāji, ieskaitot Arvīda Saboņa dēlu Domantu. Viņu taktikas stūrakmens – spiediens pretinieku soda laukumā. Droši vien “Arēnā Rīga” būs daudzi viņu līdzjutēji, tomēr ceru, ka tribīnēs virsroku ņems mūsējo fani. Tad mums arī laukumā klāsies labāk.”

Uzvarētāji rīt pulksten 18.30 pusfinālā sacentīsies ar veiksminiekiem Krievijas un Horvātijas izlašu duelī, zaudētājiem būs jācīnās par piekto vietu. Medaļu mači – svētdien.

Basketbols

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS, F GRUPA

* Latvija – Anglija 68:56 (17:13, 37:21, 56:38), Porziņģis 17+9 AB, Šmits 13, Geks 11+10 AB, Gludītis 10, Lomažs un Mežnieks pa 5, Ginters 3, Pasečniks 2+7 AB, Žvīgurs 2.

* Spānija – Turcija 76:68 (18:14, 33:36, 54:51).

* Horvātija – Itālija 92:78 (21:18, 40:30, 71:55).

Turnīra beigās: 1. Turcija 4-1, 2. Latvija 3-2, 3. Spānija 3-2, 4. Horvātija 2-3, 5. Itālija 2-3, 6. Anglija 1-4.

E grupa: Serbija – Čehija 99:70, Lietuva – Bosnija un Hercegovina 78:60, Krievija – Francija 70:60. 1. Krievija 4-1, 2. Francija 3-2, 3. Lietuva 3-2, 4. Serbija 3-2, 5. Čehija 2-3, 6. Bosnija un Hercegovina 0-5.

Šodien ceturtdaļfinālā: Krievija – Horvātija (14.00), Turcija – Serbija (16.15), Latvija – Lietuva (18.30), Francija – Spānija (20.45).