×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Ar tukšu apakšu tukšā no Viļņas

rsz_let_11141438

“VEF Rīga” basketbolistiem Eirolīgas kvalifikācijas turnīrs beidzies pēc 71:80 zaudējuma pirmajā spēlē turnīra saimniekiem Viļņas “Lietuvos Rytas”.

Iztrūkumi centra spēlētāja pozīcijā, šķiršanās no nigēriešu centra Lavala pirmās oficiālās sezonas spēles priekšvakarā bija galvenie zaudējuma iemesli Eirolīgas kvalifikācijas spēlē Viļņā pret “Lietuvos Rytas”. Anžejs Pasečņks un Viktors Ijins tika mesti lielā basketbola ugunskristībās, taču bija naivi cerēt, ka viņi apturēs Viļnas kluba pārspēku šajā pozīcijā vai dos būtisku pienesumu uzbrukumā. Pa abiem nulle punkti un tikai trīs atlēkušās bumbas, visai komandai zaudēta cīņa zem groziem, bet “Lietuvos Rytas” 67 procentu (pēc trešās ceturtdaļas bja arī 76%) precizitāte divpunktu metienos. Taču ne jau jaunajiem šoreiz ir ko pārmest. Ja VEF septembrī vēlējās noslēpt sastāva komplektācijas iztrūkumus, tad tas izdevās. Līdzjutēji par nigērieša Lavala nespēlēšanu uzzināja vien īsu brīdi pirms spēles. Par to, ka nespēlēs Kaspars Bērziņš, zināja jau sen, taču tieši divu spēlētāju robs garajā galā šodien ir galvenā “VEF Rīga” problēma. Šo zaudējumu nevar kārt Butauta vai laukumā bijušo spēlētāju kaklos, par to spogulī jāieskatās kluba administrācijai. Tiek lēsts, ka VEF un “Lietuvos Rytas” finansiālās iespējas ir visai līdzīgas, tad nu šodien laukuma pretējā pusē redzējām daudz pārdomātāku komplektāciju.

Mēdz teikt, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu. VEF cinīši gāja un mēģināja gāzt. Situācija prasīja laimi meklēt no tālākas distances un tāpēc šoreiz likumsakarīgi, ka tālmetieni bija vairāk kā divpunktu metieni – 32 pret 30. Ja iekristuu vēl kāds pie esošajiem deviņem, varbūt šo spēli varētu aizķert. Taču pamostoties rīt, tāpat būtu skaidrs, ka Erolīgas kvalifikācjai cauri neizskrietu. Tuvāk spēles beigām Butauts laukumā piespiedu kārtā turēja piecus (!) ārējās līnijas spēlētājus, centra pozīcijā spēlējot uzbrucējam Robinsonam. Īslaicīgi tas radīja neērtības pretiniekam un no defekta izdevās panākt efektu. No šķietami bezcerīgā 48:63 izdevās panākt 67:73. Četras minūtes un tikai sešu punktu deficīts – tas bija brīdis, kad atdzima cerība un Viļņas publika sāka nervozēt. Bija iespējas tikt vēl tuvāk, priekšpēdējā mnūtē bija 71:75, tomēr šoreiz par īsu. 36 sekundes pirms spēles beigām grozs tomēr iesūca sevī Kuka tālmetienu (71:78) un Eirolīgas cerība bija galā.

Ar kopumā veiksmģu spēli sevi pieteica komandas trīs leģionāri Brauns, Robinsons un Delininkaitis, līdz galam cīnījās Janičenoks, laba pirmā spēle izdevās Artūram Bērziņam un droši spēlēja Jānis Bērziņš. “VEF Rīga” ārējās līnijas komplektācija ir labā līmenī un spēles stils baudāms. Tagad priekšā uzdevums aizlāpīt robus garajā galā. Pirmdien rīdzinieki uzzinās savus pretiniekus Eiropas kausa izcīņā, 8. oktobrī savā laukumā pirmā VTB līgas spēle pret Minskas “Tsmoki”. Sezona tikai sākas un tajā nospraustie mērķi joprojām ir sasniedzami. Eirolīga bija tikai vīzija, kurai šoruden Latvijas čempioni nebija gatavi.

 

EIROLĪGAS KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS VIĻŅĀ

“Lietuvos Rytas” – “VEF Rīga” 80:71 (14:15, 39:31, 61:46). Seibutis 23, Gecevičs 11, Palasios, Līdeka pa 10, Gliniadakis 8, Kuks 7, Jelovacs 6, Tepičs 5; Delininkaitis 14, Brauns, Robinsons pa 13, A. Bērziņš 11, Janičenoks 10, J. Bērziņš 7, Jahovičs 3, Pasečniks, Iļjins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+