×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Ar ūdenslīdēju palīdzību Pāvilostas ostā izcels daļēji nogrimušo zemessūcēju

Foto- Mareka Gruškevica twitter kontsFoto- Mareka Gruškevica twitter konts

Pāvilostas ostā pirmdien vakarpusē plānots pacelt ūdens virspusē nedēļas nogalē Sakas upes ietekādaļēji nogrimušo zemessūcēju, kas veica ostas padziļināšanas darbus, ziņo ziņu aģentūra LETA.

Kā portālu “La.lv” informēja kāds aculiecinieks, nekas liels gan neesot noticis “Zemessūcējam acīmredzot pārsita pontonu un tas daļēji nogrima. Tajā vietā dziļums ir tikai 2m, īstenībā tas būtu tas pats, ja palielāks traktors būtu iebraucis dīķī. Dīzeļa smaka bija, bet ūdenī neko neredzēju.” Tomēr radās bažas, ka ūdens piesārņots ar degvielu.

Kamēr gaidīti speciālisti, ostas darbinieki salikuši apkārt absorbējošas bonnas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izsaukumu uz Pāvilostu saņēmis sestdien plkst.23:10. Uz zemessūcēja strādājušie cilvēki izglābti vēl pirms glābēju ierašanās.

Lai veiktu zemessūcēja nogrimušās daļas pacelšanu, pirmdien ap plkst.17 vai 18 Pāvilostā plāno ierasties pārstāvji no uzņēmuma, kas specializējies zemūdens darbos. Ar ūdenslīdēju palīdzību palīdzību pie zemessūcēja nogrimušās daļas plānots piestiprināt piepūšamus pontonus, kas pēc pludiņa principa pacels zemessūcēja nogrimušo daļu ūdens virspusē. Šos darbus būs iespējams veikt aptuveni divu līdz trīs stundu laikā, aģentūru LETA informējis Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

Tikai nosacīti var runāt par zemessūcēja nogrimšanu – saistībā ar radušos sūci vienā no zemessūcēja sekcijām esot nosēdies tā “astes gals”. Runājot par sūces rašanās iemesliem, ostas pārvaldnieks atzina, ka viņam esot sava versija, taču pagaidām viņš to neatklāj, norādot, ka tās būtu spekulācijas.

Pāvilostas Ostas pārvaldes pārstāvji atzīmē, ka gan VUGD, gan Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs atzinis, ka šis negadījums nav radījis vidi postošu piesārņojumu.

Zemessūcējs ir jauns – Pāvilostas osta to pērn decembra sākumā saņēma no Ukrainas ražotāja “Spectehnika”, kur tas pēc pasūtījuma tika izgatavots Pāvilostas ostas padziļināšanas vajadzībām. Zemessūcēja iegāde, ieskaitot tā izgatavošanu, transportēšanas izmaksas, apdrošināšanu u.c. papildu izmaksas, izmaksāja kopumā ap 75 000 eiro. Zemessūcējs ir apdrošināts par pirkuma summu. Ja pēc zemessūcēja nogrimušās daļas pacelšanas tiks konstatēts kāds ražošanas defekts, tad ostas pārvalde vērsīsies ar pretenzijām pie ražotāja, jo ir spēkā ražotāja dotā garantija, skaidroja ostas pārvaldnieks.

Ostas darbu notikušais nekādi neietekmē un netraucē, uzsvēra Griškēvičs. Viņš arī piebilda, ka ostas padziļināšanas darbi jau bija gandrīz pabeigti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+