×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Ar valdības darbu nav apmierināti 80% Latvijas iedzīvotāju

valdiba12

Ar valdības darbu nav apmierināti 80% Latvijas iedzīvotāju, secināts jaunākajā “DNB Latvijas barometra” pētījumā. Apkopotie dati liecina, ka iedzīvotāju vērtējums valdības darbam februārī kļuvis kritiskāks, jo šogad janvārī ar to neapmierināti bija kopumā 75% iedzīvotāju.

Pesimistiskāki iedzīvotāji arī kļuvuši uzskatos par kopējās situācijas attīstību valstī pēdējo triju mēnešu laikā. Laika posmā no 2011.gada decembra līdz šā gada februārim nedaudz palielinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka situācija attīstās nepareizi – no 61% līdz 64%. Savukārt nedaudz samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka valsts attīstās pareizā virzienā – ja decembrī tādu bija 21%, tad februārī – 16% aptaujāto iedzīvotāju.

Arī aptaujāto vērtējums par pašreizējo ekonomikas stāvokli valstī pēdējo triju mēnešu laikā kļuvis kritiskāks – ja pērn decembrī 69% aptaujāto norādīja, ka ekonomikas stāvoklis valstī ir slikts, tad februārī tā uzskatīja jau 73%. Februārī, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, nedaudz kritiskāks kļuvis arī vērtējums par ekonomikas stāvokļa izmaiņām – aptaujātie biežāk teikuši, ka ekonomiskā situācija pašlaik pasliktinās (janvārī – 31%, februārī – 34%). Savukārt prognozes par to, kā ekonomiskais stāvoklis attīstīsies tuvākā gada laikā, kopš 2011.gada novembra pakāpeniski kļuvušas nedaudz mazāk pesimistiskas – ja 2011.gada novembrī to, ka ekonomiskais stāvoklis pēc gada būs pasliktinājies, norādīja 34% aptaujāto, tad šogad februārī šādu uzskatu pauda 26%.

Februārī 40% aptaujāto teikuši, ka viņu ģimenes pašreizējais materiālais stāvoklis ir slikts, kas ir nedaudz biežāk kā mēnesi iepriekš, kad šādu atbildi sniedza 37% aptaujāto iedzīvotāju. Savukārt, prognozējot, kā ģimenes materiālais stāvoklis attīstīsies tuvākā gada laikā, pēdējos trijos veiktajos “DNB Latvijas barometra” pētījumos pozitīvas prognozes sniegtas nedaudz biežāk kā negatīvas. Šogad februārī to, ka stāvoklis pēc gada būs pasliktinājies, pieļāva 15%, bet uzlabošanos prognozēja 18%. Tiesa, vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto prognozēja, ka stāvoklis pēc gada nebūs mainījies.

Lūgti izvērtēt iespējas Latvijā atrast labu darbu, februārī iedzīvotāji nedaudz biežāk kā janvārī teikuši, ka tās ir sliktas (janvārī – 73%, februārī – 76%). To, ka iespējas ir labas, februārī norādīja 3% aptaujāto iedzīvotāju (janvārī – 4%).

“DNB Latvijas barometrs” tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+