×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Ar varu mēģina atstāt “trako namā”: Skaudrs stāsts par slimnīcā piedzīvoto (10)

Kadrs no videoKadrs no video

Sieviete vārdā Marina LNT raidījumam “Degpunktā”uzticējusi skaudru stāstu par ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā. Viņas teikto pārbaudīt ir gandrīz neiespējami, jo ārsti par pacientu veselības stāvokli un to, kas notiek otrpus Tvaika ielas 2. nama sienām, stāstīt nedrīkst.

Nonākt “trako mājā” noteikti negribētu neviens, tomēr izrādās ir tāda cilvēku kategorija, kas Tvaika ielas Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra slimnīcā mēdz iegriezties paārstēties neviena nemudināti, ja gadījusies liela pārslodze vai pārlieku liels alkohola patēriņš vai vēl ļaunāk – narkotikas. Tā gadījies arī ar Marinu, kura izdomājusi pārlaist dažas naktis mierīgā vidē un iziet rehabilitāciju.

“Es gribēju paārstēties, atbraucu no Francijas, pati izsaucu ārstus, lai viņi mani sadakterē. Es gribēju nonākt trako mājā. Gribēju paārstēties, atpūsties, jo es Francijā strādāju divus mēnešus gandrīz bez brīvdienām. Man vienkārši vajadzēja tabletītes, lai paārstētos, bet ārsti mani nosūtīja nevis uz “trako māju”, bet uz narkoloģiju.” Un tad arī sācies pats briesmīgākais,” saka Marina.

“Tur man atņēma telefonu, nedeva karstu ūdeni, par mani ņirgājās medbrāļi, es esmu vienos zilumos, es jums tos parādīšu,” viņa turpina. Marina tikusi ārā, tikai pateicoties vīram, kurš atnācis uz tikšanos.

“Vīrs mani gribēja savākt no turienes, jo es uzrakstīju iesniegumu, ka es atsakos no medikamentiem – tie burtiski tika stūķēti. Staigājām tādi kā zombiji. Cilvēki tur staigā kā zombiji, par viņiem ņirgājas. Es atteicos no medikamentiem, uzrakstīju iesniegumu, ka eju prom no slimnīcas, ka man ir tādas tiesības, jo labprātīgi šeit ierados un labprātīgi došos. Viņi mani nelaida. Viņi mani nepalaida, un tad mans vīrs aizgāja pie ārstējošā ārsta un pateica, ka pret parakstu mani izņems no turienes. Ziniet, ko ārstējošais ārsts pateica manam vīram? Es atvainojos par izteicienu – kam jums viņa vajadzīga, viņu ir izdrāzusi visa nodaļa! Ko izdarīja mans vīrs? Mums iedeva desmit minūtes, tur ir kā cietumā, sliktāk nekā cietumā! Mums bija desmit minūtes, lai cauri restēm aprunātos. Vīrs uzlauza restes, un mēs īstenojām bēgšanu, aizbēgām no turienes,” vaļsirdīgi stāsta sieviete.

Marina zvanījusi policijai, tur pateikuši, lai zvana Veselības ministrijai. Tur neviens necēlis klausuli. Tā arī lieta palikusi “karājamies gaisā”, tāpēc sieviete vērsusies televīzijā. Marinai ir vēl daudz detaļu ko pastāstīt par attieksmi šajā iestādē. Piemēram, medbrāļi neļāvuši iet ārā, atvērt logu, lai ienāk svaigs gaiss, tāpat likuši mazgāt podus un vilkt ērmota paskata drēbes.

Slimnīca Marinas situāciju nekomentē, sakot, ka tas būtu pacienta tiesību un ārsta ētikas un, protams, likuma pārkāpums. Tomēr norāda, ka jebkuras sūdzības var un tiek izskatītas, tikai jāvēršas ar oficiālu iesniegumu.

Daktere Skaidrīte Skaida norāda, ka daudziem vai pat lielākajai daļai iestādes pacientu ir saasināta uztvere par notiekošo, līdz ar to iespējams rodas sajūta, ka kaut kas tiek darīts pret viņu pašu gribu, taču Latvijā tas ir aizliegts – piespiedu ārstēšana kā tāda neeksistē.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vai kādam no komentāru rakstītājiem ir bijis kāds ar šo medicīnas iestādi? Man ir pazīstami cilvēki , kuri tur ārstējas, nekas no visa raksta nav taisnība, arī komentāri nepatiesi no pirksta izzīsti. Cilvēki tur ārstējas un attieksme no ārstiem un pārējā medicīnas personāla ir ļoti pozitīva un maniem paziņām tur ir regulāri jāārstējas, nekādas tādas šausmas nekad nav bijušas. Un vispār, pirms rakstīt iznīcinošus komentārus vajag noskaidrot lietas apstākļus, šai sievietei bija nepieciešama ārstēšana un joprojām tā viņai ir vajadzīga, nevar taču ticēt garīgi slimam cilvēkam, kuram rādās dažādi murgi. UN vispār psihoneiroloģiskajā slimnīcā ir muzejs un izstādes varat aiziet un iepazīties ar tā vēsturi un mēģināt saprast šos slimniekus.

 2. Turieties tākāk no latvju psihiatru mafijas! 27 neatkarības gados neviens padomju psihiatrs,kas indēja psiheņē ieslodzītos pretvalstiskos disidentus nav tiesāts,kā slavenā Biruta Kupča. Pierādījumi ir – saglabātas indēto disidentu slimības vēstures ar ārstējošo ārstu vārdiem un uzvārdiem!

 3. Kāpēc bija psihenē jālien? Labi, ka nepalika par dārzeni. Par velti gribēja zāles? Kā krievu teicienā – uz ezīša uzsēsties un dibenu nesadurt (на ёжика сесть и ж..у не наколоть). Argumenti nepārliecina. Aizej pie ģimenes ārsta, lai izraksta zāles, aizbrauc uz kādu sanatoriju, Jaundubultu rehabilitācijas centru, saucas gan Sociālās integrācijas valsts aģentūra. Spa centru pa pilnam… Par velti ir tikai siers peļu slazdā.

 4. Manu iepriekšējo komentāru izdzēsa,kur rakstīju,ka izbijis psihenes “medusbrālis” stāstīja,ka ārsta teiktais par”medusbrāļu” izdarībām ir TAISNĪBA. 😉

 5. Neticu nevienam vārdam. Visa nodaļa dr.za, kā tad! Tur maniaki strādā, vai? Kur tad iesniegums policijai? Jābūt idiotam lai pēc sveša veča savu mietu vēl mērcētu… Un vēl restes izlauza, jā, jā… Agate Kristi nervozi malā pīpē

 6. Es ticu šai sievietei.

 7. Kas ir īstens autors? Naudas maz???

 8. Slimu cilvēku murgi.!!!!!! Vai tiešām kāds tam tic?!

 9. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

Draugiem Facebook Twitter Google+