×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Ar varu nevienu šurp nevedīsim. Saruna ar Ilzi Pētersoni-Godmani (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība bēgļu uzņemšanas tehnisko jautājumu risināšanai jūlijā izveidojusi īpašu darba grupu, ko vada Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-­Godmane. Vakar pēc kārtējās darba grupas sēdes aicināju viņu uz sarunu par bēgļu uzņemšanas “praktisko pusi”.

– Viens no darba grupas uzdevumiem bija radīt Latvijai uzņemamā bēgļa profilu. Kādi tad kritēriji tiks izvirzīti uzņemamajām personām?

I. Pētersone-Godmane: – Vispirms vēlos teikt, ka bēgļi var būt tikai tie cilvēki, kas ir pakļauti vajāšanas draudiem. Runājot par profilu, jāpaskaidro, ka tajā apkopotas nevis obligātas, bet vēlamās īpašības. Proti, tas, ko mēs gribētu, bet nevaru garantēt, ka tieši šādus cilvēkus arī uzņemsim. Pirmkārt, tās būs ģimenes ar bērniem. Otrkārt, cilvēki, kuri pārzina vismaz vienu starptautisku svešvalodu – angļu, vācu, franču. Treškārt, cilvēki ar izglītību, jo viņiem būs vieglāk iekļauties darba tirgū. Vēlams kritērijs būtu arī reliģiskā piederība kristietībai, jo šīs konfesijas pārstāvjiem Latvijā būtu vieglāk integrēties. Taču es vēlreiz atkārtoju, ka mēs nevarēsim oficiālos dokumentos norādīt diskriminējošu elementu – reliģiskā piederība.

Viens no pamatjautājumiem būs arī tas, vai cilvēks vispār vēlas braukt uz Latviju. Ar varu nevienu šurp nevedīsim. Viņi saņems materiālus par Latviju, lai saprastu, kas mēs esam par valsti, ko varam piedāvāt.

– Kritērijos taču jābūt arī izvērtējumam, vai šī persona nevar radīt drošības riskus šeit Latvijā!

– Tas ir pašsaprotami! Protams, ka mēs katru indivīdu vispirms vērtēsim arī no šā aspekta. Un, ja radīsies šaubas, tad viņš nemaz netiks pie pirmatnējās izvērtēšanas un intervijas, kas notiks uz vietas.

– Kā īsti notiks šī atlase un izvērtēšana?

– Vispirms uz bēgļu nometnēm dosies Latvijas ekspertu komanda, kas veiks pirmatnējo intervēšanu. Pēc tam atlasīti pretendenti nokļūs Latvijā patvērumu izmitināšanas centrā un darbu ar viņiem līdz galīgā lēmuma pieņemšanai turpinās PMLP speciālisti. Paralēli viņu izvērtēšanu veiks Drošības policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Somijā jau tiem nabaga dzīvības briesmās esošajiem nepatīk,neesot ne lāgā izklaides,ne bāru ,nekā-viena garlaicība un aukstums.Tad mums jau tagad jāsāk gudrot par izklaides programmām,vajag mobilizēt augstas klases māksliniekus ar pieredzi integrācijas mākslā-“kā Prāta vētra”,Ainārs Mielavs,Intars Busulis.Gan jau Imka ar gribēs savus ticības brāļus izklaidēt.Citādi viņi sadusmosies un aizbēgs tāpat kā no Somijas.Bet mūsu uzņēmēji taču tā bija uz viņiem sacerējušies.

 2. samaksās tiem intervētājiem labu naudiņu un visi, kas vēlēsies, atbrauks kā likts. Par sekām intervētāji neatbildēs. Sekas izbaudīs tauta.

 3. Un tos, kurus tomēr atvedīsi, izmitini savā mājā, lai vīram – pensionāram būtu ko aprūpēt.

 4. Nu tad nav arī ko līst tur savu klerku īsto “bēģļu” vervēšanas/ rekrūtēšanas reklāmkampaņu!
  Nezināja, kur tāda Latvija vai Baltija vispār atrodas –
  nu i lai paliek nezinot…
  🙁

 5. Viņi saņems materiālus par Latviju-brošuras uz krītpapīra ar krāsainām bildītēm,vēsturiskiem un ģeogrāfiskiem datiem par Latviju,diagrammām ar IKP procentiem!

 6. Interesanti gan! Kurai valstij tad paliks tie,kas tiešām bēg no kara šausmām,kuri palikuši savā valstī bez patvēruma,bet nezina ne vienu svešvalodu,nav kristieši,pabeiguši tikai četras klases, ir jau pensijas vecumā utt??!

 7. Nāksies arī bēgļiem izskaidrot angļu,franču vai vācu valodā,ka Latvija ir Eiropas Savienības paraugvalsts ar visstraujāk attīstošos ekonomiku!

 8. Ja jau pie tādas “vispirms katra vērtēšanas uz vietas” netika ne Maķedonija,ne Ungārija,ne Slovākija,ne Bulgārija,ne Vācija,ne Somija,tad arī Latvijai tas nebūs iespējams! Jo,ja jau runājam par drošību,no tādas intervēšanas nav nekādas jēgas,bet Latvijas DP nav lielāku iespēju,kā Vācijas un Francijas DP! Un,ja neviens no vērtējamiem negribēs braukt uz Latviju? Ko tad? Piemaksāsim vai?

 9. kas tā par pirmatnējo interviju? intervēs pirmatnējos cilvēkus? Varbūt pirmā intervija, ievadintervija, primārā intervija galugalā. It kā gudrs cilvēks, bet dīvaini runā

 10. Ir valsts, kurā islāms ir aizliegts ar likumu.

 11. Viņiem jau to viltoto papīru, ka visi “īsteni sīrieši” un visi vajāti, utt. visām gaumēm taču pietiks, ja reiz pietiek naudiņas ko par to cilvēktirdzniecības tarffick apmaksāt, iphoniem, utt..
  Tik par vietējo varnešu spēju neievazāt valstī ko lieku stipri jāšaubās,
  jo līdz šim viss tiek darīts tautai tikai it kā par spīti…

  Tā kā būtu jel labāk pati arī sēdējusi mājā pie sīkā…
  pietiek jau ar tā āžakājas sadarīto “Latvijas labā”
  un pat jau divreiz premjērējot.
  🙁

 12. Redz, kā politiķi māk runāt nepasakot neko vai melojot.
  Uz jautājumu, vai nav tā, ka bēgļi nevarēs pamest Latviju (ar to lielākā daļa domā – braukt prom lai dzīvotu citā valstī, strādātu) Pētersone atbild ka viņi varēs braukt prom.

  Jā, kā tūristi viņi varēs ceļot kau 11 mēnešus un divpadsmitajā tik atskaitīties valstī (ja iegūs alternatīvo statusu). Bēgļa statusa ieguvējam nebūs jāatskaitās ik gadu BET!! Brīdī, kad Bēglis, kas tika reģistrēts Latvijā pieņems darbu Vācijā vai reģistrēs dzīvesvietu Vācijā, viņš tiks deportēts uz Latviju vai trakāk – deportēts un izcelsmes valsti.

  Tātad – strādāt un pastāvīgi dzīvot šie bēgļi un alternatīvie varēs TIKAI Latvijā!

  • Mazliet piepūli fantāziju un taa sapratīsi, ka arī šo lietu bēglis var elementāri apiet. Kā tad līdz šim pakistāņi u.c. līgavaiņi ieprecējās ES valstīs?? Atradīs sev līgavas valstīs, uz kurām grib pārcelties un heijā…prom būs kā likts. Apprecēsies un tad jau ”sveikas biezās kap.valstis. Bet tu te par cēlojumiem u.c.muļķibām, eh, naivā! Viņiem dažādām idejām laika te būs pārpārēm….neko nedarot un dirnot internetā.

 13. Lai rotšildi uzņem.

 14. Pankuuka Ilzei Pētersonei!!! Noeedusies kaa peedeejaa cuuka, un tomeer – veel vajag treknas, taukiem piloshas pankuukas Pētersonei!!!

 15. mani satrauc tas, ka bēgļi, ierodoties Eiropā (kā viesi, lai arī nelūgti), jau tagad diktē savus noteikumus! Kas būs vēlāk??? Es noteikti nejūtos droša par nākotni!!!! Tā ir cita mentalitāte, prasīga un agresīva. Bērni, nu protams, sāp sirds… bet vai nekrīt acīs, ka visur piesedzas tikai ar šiem mazuļiem!!! Dod DIEVS , lai mēs spējam izturēt šo spiedienu. Bija miers, nu vairs nebūs. Šāda valdība to nespēj nodrošināt!!!!

 16. Pie mums valda ciniska homofobija.Cilvēkus ieredņi šķiro un ierobežo pēc vecuma,garuma,svara un daudziem citiem no cilvēkiem neatkarīgiem dotumiem.Pensijas aprēķinos neiekļauj 13 gadu vecumā nopelnītu darba gadu sovhozā.Atņem apdrošināšanas prēmijas pensionētiem arodinvalīdiem.Abos gadījumos diskriminācija saisīta ar vecumu.Kaut kādu ierobežojumu uzstādīšana no iznīcības bēgošiem cilvēkiem ir homofobijas kalngals un nav saprotams kādēļ tiek pieļauta šādu uzskatu publiska propoganda valstiskā līmenī.

Draugiem Facebook Twitter Google+