×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. marts, 2014
Drukāt

Privātmājas grasās ar varu pieslēgt kanalizācijai (57)

Foto - Ilze GalkinaFoto - Ilze Galkina

Privātmāju īpašniekiem draud pamatīgi izdevumi, ja pie maģistrālajiem ūdens un kanalizāciju tīkliem vajadzēs pieslēgties obligāti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi likumprojektu ūdenssaimniecības pakalpojumu jomas regulēšanai, ko līdz esošās Saeimas pilnvaru beigām plānots pieņemt kā “Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu”. Tā ideja: atrisināt problēmas ar mājsaimniecību pieslēgumiem ES fondu projektu laikā izbūvētajiem ūdensvadu un kanalizācijas tīkliem.

Nepieslēdzās rocības dēļ 


Pirms vairākiem gadiem, kad pilsētās notika maģistrālo tīklu rekon­strukcija, privātajiem tika piedāvātas atlaides, vienlaikus ar šiem būvdarbiem ievelkot vadus arī mājā. Daļa to izmantoja, daļai joprojām par šādu iespēju liecina vien stabiņš ar norādi uz pieslēgšanās vietu. Vairāki uzrunātie apgalvoja, ka tā būšot ilgi, jo ievilkt ūdens un kanalizācijas vadus nenozīmē tikai “izrakt grāvi un ielikt trubas”. Ir vajadzīgs projekts, dažādas atļaujas, dokumentu izskatīšana un apstiprināšana, kas galarezultātā pie pašreizējām izmaksām var sastādīt krietni pāri pustūkstotim eiro. Un, kā, piemēram, likums darbosies, ja ūdensvads jārok daļēji caur kaimiņa īpašumu, bet viņš kategoriski pret to iebilst?

“Nabadzība ir iemesls, kādēļ cilvēki jau sāk satraukties par šo likumu. Pat ja pašvaldība sniegs kādu atbalstu, tā nebūs dāvana, tāpat kaut kad jāatmaksā,” teica kāds Gulbenes iedzīvotājs. Nenoliedzami, viņš gan pats taupības nolūkos nonācis līdz absurdam un novada domei pieprasa atļaut neiespējamo. Proti, izrakt pagalmā sausās tualetes bedri, par kuras satura izvešanu rūpēsies pats, un dzīvoklī atslēgt pilsētas ūdensvada atzaru, jo ūdeni saimniecības vajadzībām savākšot no lietus, bet dzeršanai ņemšot no avotiņa…

Siguldā un novadā jo­projām nav izmantotas pieslēguma iespējas maģistrālajiem tīkliem. Tikai nelielai daļai nekustamo īpašumu ir sava lokālā notekūdeņu attīrīšanas sistēma. “Cilvēki pieraduši dzīvot kā kādreiz kolhozu laikos, kad viss bija par brīvu un vienalga, kur noplūst kanalizācija,” vērtē Siguldas novada domes kapitālsabiedrības – kanalizācijas apsaimniekotājas SIA “Saltavots” valdes priekšsēdētājs Jānis Gāga Siguldā.

Dati par vienu vienīgu Siguldas ielu liecina, ka no centralizētās ūdensapgādes sistēmas pērn patērēti 1346 kubikmetri, bet SIA “Jumis” un SIA “Saltavots” kopā savācis tikai 538 kubikmetrus notekūdeņu. Tātad pārējo mājsaimniecību, kurām nav pieslēguma centralizētajai kanalizācijas sistēmai, sadzīves notekūdeņi neattīrīti tiek iesūcināti gruntī, ievadīti lietus ūdens novades grāvjos, lietus ūdens un drenāžas sistēmās.

Mudina pašvaldības 
atbalstīt iedzīvotājus


VARAM izstrādātajā likumprojektā ir paredzēta iespēja iedzīvotājiem pieslēgumu veidošanu apmaksāt pa daļām, savukārt pašvaldību domes varēs lemt par finansējuma piešķiršanu darbu daļējai apmaksai no pašvaldības budžeta. Tikšot sagatavoti ieteikumi par saistošo noteikumu izstrādi. Latvijas Pašvaldību savienība gan norādījusi, ka tad vienlaikus nepieciešamas izmaiņas arī citos likumos un jānosaka kārtība, kādā tad valsts un pašvaldības var līdzfinansēt iedzīvotāju pieslēgšanos maģistrālajiem tīkliem.

Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Kukainis atzīst, ka sakārtot šīs lietas vajag, taču ir daudz nezināmo: “Nepieciešams izdiskutēt un saprast, kādas pozīcijas ļaut kompensēt pašvaldībai, kāds būs atbalsta modelis vispār? Pagaidām nav skaidrības, ko tad darīt ar lauku viensētām. Ja ciematos dzīvojošiem ir vienkāršāk maģistrālajiem tīkliem pieslēgties, tad pagastos privātsaimniecības no tiem atrodas kilometriem tālu. Tātad likumā būtu jāiestrādā attālums, kādā jāpieslēdzas obligāti, un kas turpina dzīvot kā līdz šim un, iespējams, piesārņot dabu. Ko darīs, ja privātīpašnieks pasaka, ka viņam naudas nav, bet pašvaldībai savukārt nav tiesību iet un rakties pa īpašnieka zemi ūdensvada ierīkošanai, jo patlaban taču likums aizliedz pašvaldībām ieguldīt svešos īpašumos. Vai būs soda sankcijas?”

Uzziņa


Kanalizācija kopumā ir 87,5% mājsaimniecību (Rīgā 98,5%, pilsētās 94%, laukos 71,4%)

Ar centralizētu ūdensapgādi nodrošināti 89,9% mājsaimniecību.

Dati: CSP

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. ELLINAS Finances Atbildēt

  Do you need a loan to consolidate your debt? Do you need a loan to finance or expand your business? Or for the purchase of cars, the purchase of a house and other personal loans ETC we give you a long term loan of five to fifty years maximum with an interest of 2%. You are 100% guaranteed. Contact us through the email address: ((ELLINASFinances@gmail.com))….

 2. ELLINASFinances@gmail.com Atbildēt

  Do you need a loan to consolidate your debt? Do you need a loan to finance or expand your business? Or for the purchase of cars, the purchase of a house and other personal loans ETC we give you a long term loan of five to fifty years maximum with an interest of 2%. You are 100% guaranteed. Contact us through the email address: ((ELLINASFinances@gmail.com))….

 3. ja butu labi ja jurmalas udens palidzetu pieslekties.

 4. Laipni lūdzam williams zīme aizdevumu uzņēmuma moto: Jūsu apmierinošs ir mūsu skatīties pasaule.Tas ir finanšu pakalpojums paziņojums, jūs meklējat patiesu aizdevumu? Labā ziņa ir šeit! williams zīme Aizdevums uzņēmums ir šeit, lai jums. Mēs piedāvājam aizdevumu jebkurā nepieciešama aizdevuma saņēmējs pēc procentu likmi 2% gada Aizdevumi attīstīt biznesu, automašīnu aizdevumu, izglītības aizdevumu, privāto aizdevumu summu. Mēs esam valdība apstiprināja un sertificētas aizdevumu uzņēmums, uzticami, droši, efektīvi, ātri un dinamiski. Izmēģinājuma būs pārliecināt jūs. Lai iegūtu vairāk informācijas par mūsu pakalpojumiem nosūtīt visus pieprasījumus, lai mums šodien via.E-pasts: (williamsmarkeasyloancompany@yandex.com)

  aizņēmējs informācija

  pilni vārdi: ……….
  Valsts: …………….
  Adrese: …………
  sex: ………………………….
  vecums: …………..
  personiskā tālruņa numurs: ………….
  mājas tālruņa numurs: ……………….
  Kredīta summa nepieciešams: …………
  Mēneša ienākumi:………………………….
  aizdevums ilgums: ……………..
  aizdevums mērķis: ………….

  E-pasta adrese Publicitātes sekretārs pa e-pastu: (williamsmarkeasyloancompany@yandex.com)

  Sveicieni
  williams Mark

 5. Tracina cilvēku nekompetence un SIA “Saltavots” valdes priekšsēdētājs Jānis Gāga Siguldā apzināta tautas muļķošana vai arī totāla nekompetence.
  Paņemiet jebguru ģeoloģijas rokas grāmatu un izlasiet KAS IR GRUNTSŪDENS UN KĀDĀ DZIĻUMĀ TAS ATRODAS. Nezinu nevienu aku Latvijā kas būtu izrakta vismaz 25m dziļa.
  Runa te var būt tikai un vienīgi par lietusūdeņiem, kuri nonāk akā caur infiltrācijas slāni, tobiš caur zemi. Protams, liet sūdu spaini no akas 5m attālumā ir neprāts, saslimt ar vēzi – diez vai. Un tai vietā lai stenētu i-netā, aizietu un ielaustu tiem alkāniem kājas.
  Pārsvarā Siguldā visiem ir ierīkoti septiķi vai bioloģija un šī “SALTAVOTA” minētā starpība ir likumsakarīga, jo tiek izvesta tikai smagā frakcija, bet 60-98% attīrīts ūdens tiek novadīts gruntī kur tie aizstāj visādus minerālmēslus un pesticīdus, kas patiešām piesārņo vidi un nesadalās gadiem ilgi.
  Galu galā, cilvēki uz šīs planētas jau dzīvo gadu tūkstošiem un civilizēti sanmezgli parādijās tikai pagajušā gadsimta sākumā. Ja VADĪTOS PĒC ŠO PSEIDOEKSPERTU VIEDOKĻA tad mēs te jau sen visi peldētos, atvainojos, sūdos.
  Visa šī jezga ap ‘ZAĻI” un ‘EKO”ir pilnīgākā tufta, kas radīta, lai no tautas varētu izspiest vairāk naudas un tas ir arī viss.

 6. Man nelabas aizdomas, ka kohēzijas nauda ir vnk kārtējoreiz izzagta. Nevar būt, ka Eiropa būtu paredzējusi piedzīt no katra privātmājas pensionāra 4000-5000 Eur, lai pieslēgtos pie kanalizācijas vada. Tieši tik samaksāja vienīgā kaimiņiene uz mūsu ……ielas. RU pakalpojumu cenas ir vnk NENORMĀLAS. Stundas likme par kkādu rakšanu no 90-110 Eur. Kāds žurnālists varētu šo lietu papētīt. Rīgas dome jau māk rebes taisīt.

 7. Sapīpējušies.
  Pirmkārt, nevajag mēģināt nēģeriem tirgot smiltis, kā zināms viņiem jau tāpat pieder Sahāra.
  Viena lieta ir pieslēguma cena, cita ir regulārie maksājumi par m3 – tie gan Latvijas cilvēkam ir marazmātiskā cenā. Un mani, piemēram, būs grūti pārliecināt atteikties no sava urbuma vai akas, par kuru es maksāju tikai sūkņa nolietojumu un elektrības cenu, un pāriet uz maksu 1-2 eur/m3. Svērti skatoties, manas ūdens izmaksas ar urbumu nepārsniedz 50 EUR gadā pie tam es izlietoju vairāk par 20 m3 mēnesī, īpaši vasarā, dārzam, puķēm, bērniem, utt.. Ar pilsētas pieslēgumu es gadā tērētu kādus 250 EUR.

 8. Ko nozīmē “ar varu”? 2008.gadā par Eiropas līdzekļiem pa manu ielu Zolitūdē izbūvēja ūdensvada un kanalizācijas trasi. Tā vietā lai piedāvātu privātmāju īpašniekiem ūdeni un kanalizāciju pieslēgt, celtnieciņi sabojāja ceļa segumu, salauza sētu un pasūtīja visus taisīt projektus. Kamēr taisīju projektu, iestājās “Dižķibele”. Tagad varētu rakt bet projekta būvatļaujai notecējis termiņš. RD un Ekonomikas ministrija skaidro, ka nedrīkstot pašvaldības līdzekļus izlietot privātmājas pieslēgšanai. Ok. Bet saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām” pašvaldībai ir pienākums organizēt ūdensapgādes pakalpojumus, nevis tos uzkraut uz iedzīvotāju pleciem. Neesmu arī redzējis kaut kādu ieinteresētību no “Rīgas ūdens” puses, iegūt sev jaunus klientus bet nu viņiem jau vienalga – viņus taču sponsorē dome!

 9. Vai patiešām kādam vēl nav skaidrs kamdēļ šādi lēmumi un darbības Notiek? Cilvēk atver acis un kustini savas stulbās smadzenes! Viss taču tiek darīts lai visus padarītu atkarīgus un tikai ar vienu mērķi lai ikviens paliktu parāda, ta pa jebko, kaut vai par Ogu un sēņu lasīšanu. Par Gaisa elpošanu jau maksājam, jo kvotas Japānai pārdotas, kur tālāk?

 10. Laukos ir citādi noteikumi, ja manai mājai ir 4 izbetonētas akas, tad lūdzu liekat man mieru, jo redzēju kā tiek vilkts tas vads. Nepārtraukti ūdens sūcās un bija jāremontē. Mums pensionāriem nav arī naudas līdzekļi, lai ieviktu un maksātu par kanalizāciju. 1* gadā aku izsūcam ar mucu, ko tad lai pensionārs laukos iesāk ar ūdeņu uzskaiti. Dārzu,jālaista, lopus jādzirda, bet ūdeni uzskaita kā ielaistu kanalizācijā. Vēl baidos no pagalma izrakņāšanas, pamet un dari ko gribi, pasaka ka tā ir paša saimnieka problēma, sakārtot un ievilkt kanalizāciju. Novada speciālistiem jāpārbauda kur novada notekūdeņus, katra saimniecība.

 11. Cik maksā projekts? Ja projekts maksā vairāk nekā pati kanalizācijas un ūdensvada ievilkšana, tad – “paldies”!

 12. Kas grib pieslēgties, gada laikā nevar birokrātiskos jautājumus atrisināt ,lai pieslēgtu bet kas negrib tos piespiedīs ,interesanta politika

  • Viss tiek darīts un turpmāk tiks darīts lai visus nospiestu uz ceļiem un liktu maksāt par jebko! Tas vēl nav ienācis prātā?

 13. Sava tīra aka un sava pamatīga bedre, kas tīrīta 1x 5 gados. Nekādu piespiedu pieslēgumu neveikšu.

 14. Lai pasvaldibas piesledz pa savu naudu ,laika gaita tas atmaksasies maksajot par udeni un kanalizacju ….

 15. Pilnīgi atbalstu Gāgas kunga viedokli. Kamēr vēl dzīva kolhozu laiku paaudze, tos neizmainīs domāšana ka viss ir par brīvu un var darīt ko grib. Tam ir pat pierādījumi. Paskatieties tajos pagastos, kur ir pamestās pienotavas ēkas. Visas atrodas netālu no upes, tāpēc ka visi pienotavas kanalizācijas ūdeņi tika laisti pa taisno iekšā un tur apkārt smirdēja, ka ne elpu ievilkt. Tāpēc jau šī mājas arī neviens biznesmenis pat atjaunot negrib, lai kaut ko pasāktu, jo vispirms tur ir kanalizācija jāizbūvē.
  Bet vajag arī likumu, kas aizliedz projektu tāmju sastādītājiem plēst tās ārprātīgās naudas. Būvvaldēs jau par durvju atvēršanu gandrīz jāmaksā, bet par trīs švīku uzvilkšanu uz papīra un zīmoga uzlikšanu prasa 300 eirikus kā likts.

 16. Vienmēr ir jāskatās no skatu punkta, kā ir ar darba vietām, tajā bēdu ielejā Latvijā (ne, taču! Veiksmes Stāstā, kā pasniedz Latvijas politiķi!!!), un kādas algas maksā uzņēmēji. Un kādēļ Eiropa var, un kādēļ Latvija nevar. Kādēļ pie vieniem trūkst darbaspēka, un kādēļ pie otriem trūkst darba vietu. Būs darbs, būs algas, būs arī attīrīšanas iekārtas un pareiza kanalizācija.

 17. Sen bija laiks noteikt obligātu pieslēgšanos centralizētajai kanalizācijai. Savādāk tiek nejēgā piesārņoti gruntsūdeņi, no kuriem citi ņem ūdeni dzeršanai. Mazpilsētās visas akas smird, jo cilvēki savu kanalizāciju novada vienkārši zemē.

  Individuāla kanalizācija drīkst būt tikai tiem, kuriem ir vismaz 2ha zemes un kuru nosēdaka atrodas vismaz 100m attālumā no kaimiņa robežas.

 18. sen jau vajadzēja šito! Atbildēt

  Tur jau tas trakums, ka sava aka, kura pilna ar kaimiņu mēsliem!
  Man abi sencīši aizgāja ar vēzi! Kaimiņi( 8 cilvēki!) 5 m attālumā 40 gadus!!! izlej savu tualeti dārzā, viss sasūcas gruntī un mūsu akā! Viņi vienkārši nepieslēdzās kanalizācijai, jo naudu vajag dzeršanai! Tas ir Rīgā!

 19. Melojam par tik lielu pieslēgumu procentu.Tas,ko saka ieibnteresēts “biznesmenis”, vērtējams ļoti,ļoti kritiski.Katrs pieslēgums-viņa peļņas palielinājums. Un nemasz tik’pied’tā vides arī nav. Vismaz- nav neviena eksp. atzinuma šai jautājumā-tie ir pieņēmumi,

 20. Kad pie mums Zilupē sākās pirmā ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcija, mums piedāvāja tikai pieslēgties ūdensvadam, bet kanalizāciju nepiedāvāja, lai gan visi ielas iedzīvotāji labprāt to pieslēgtu, bet kur likt ūdeni, ja tam nav kur iztecēt?! Tagad tiek realizēts Eiropas projekts ūdensvada un kanalizācijas ierīkošanai – bet atkal sākas problēmas – izrādās, ka uz manas ielas viņi nemaz nevarot to ierīkot, jo māja atrodas zemāk par ielu, kur ir aka (kalniņā). Tas nekas, ka ielai ir 2 puses un abās pusēs ir kanalizācijas akas. Man piedāvāja šādu risinājumu: ja reiz es tik ļoti gribu pieslēgties pilsētas kanalizācijai, man pašai jārok tranšeja, jāliek caurules, jādabū atļauja pieslējties kanalizācijai un vēl papildus jāuzliek sūknis, lai visu patstāvīgi sūknētu kanalizācijā. Nu tad kāda jēga no tādiem likumiem, ja nespēj realizēt uzsākto projektu? Sūkni likt un sponsorēt Latvenegro ar manu minimālo algu ir pārāk dārgi, bet rakt akas notekūdeņiem arī ne visiem ir pa prātam.

 21. Ir jādomā,tas nav normāli,ka zemē iesūcas,otrs atkal blakus no akas ūdeņi ņem! Cilvēkiem jamaina attieksme,cūkas kautkādi… Saprotu,ka naudas jautajums,jādiskutē tāpēc..

  • Pilnīgi piekrītu, ūdens tā smirdēja, ka nevarēja izturēt pat dārzu laistot, jo kaimiņi nepieslēdzās kanalizācijai…

 22. Kas tad tagad notiek-valdība regulēs ko es dzeršu.Nevajag tukši muldēt-te skaidri redzama naudas izspiešana no tautas

  • Dzert tu vari, ko gribi, bet savus mēslus zemē vairs nelaidīsi. Šeit runa ir par obligātu pieslēgšanos pie kanalizācijas, ko vajadzēja darīt jau ļoti sen.

 23. Man ir sava aka un pilsētas mēslaino ūdeni nedzeršu

  • Arī Tevi un Tādus Kā Tu apliks ar dabas resursu nodokli un atkal maksāsi Tu un maksās cilvēki kārtējo nodokli. Kas tā par Valdību kurai nerūp cilvēku, Tautas labklājība?

 24. “Pirms vairākiem gadiem, kad pilsētās notika maģistrālo tīklu rekon­strukcija, privātajiem tika piedāvātas atlaides, vienlaikus ar šiem būvdarbiem ievelkot vadus arī mājā. ” Interesanti gan, kaut kā neatminos, ka tika kas tāds piedāvāts! Es teiktu, ka tā ir plika diršana, zem tā stāv tikai viens- naudas atpelnīšana, jo novada dome arī ir ieguldījusi naudu un nu ir pienācis laiks to atgūt !
  Ko darīt tām saimniecībām, kam ūdensvads ir ierīkots no akas un visas trubas viss savilkts? Liksiet pārbūvēt? Un kā ar vientuļajiem vecajiem ļaudīm? Viņi nepiekritīs, jo viņi finansiāli nav spējīgi segt tos izdevumus, pat ja pašvaldība teiksim iedos iespēju – kredīts!!!? Ja viņi nepiekritīs? Sodīsiet? Neticu, ka šis ies cauri !

  • Tur jau tas trakums, ka sava aka, kura pilna ar kaimiņu mēsliem!
   Man abi sencīši aizgāja ar vēzi! Kaimiņi( 8 cilvēki!) 5 m attālumā 40 gadus!!! izlej savu tualeti dārzā, viss sasūcas gruntī un Tavā akā! Viņi vienkārši nepieslēdzās kanalizācijai, jo naudu vajag dzeršanai! Tas ir Rīgā!

 25. Labvakar, arī manā novadā lika ievilkt jaunu ūdensvadu, pēc jauniem likumiem. Tikai kad sākās problēmas ar ūdens kvalitāti, vai kad aizsalst trubas, no pašvaldības ir pret jautājums-paši vainīgi ka piekritāt un pieslēdzāmies pie ‘tā. A, ko darīt parastam lauku cilvēkam?

 26. KĀPĒC privātmājām pievelk ūdeni t i centrālo ūdensvadu BET īrniekiem kam centrālais ūdensvads IR
  pat dažu metru no mājas jau vismaz pēdējos 20 gadus sola ievilkt bet nekā.
  Šobrīd, nu jau 3 gadu garumā lūdzamies lai ievelk ūdeni īrniekiem, mūsu iesniegumi pazūd pat SALDUS pilsētas domē ,pie priekšēdētājas vietnieka.Namu apsaimniekotāji liek īrniekam maksāt pašiem.T i iegūldīt svešā īpašumā.
  TĀ IR DISKRIMINĀCIJA!!!!

  VALDĪBA DOMĀ kā vēl palīdzēt finansiāli īpašniekiem tai pašā laikā pieļauj ka īrniekam IR jāiegūlda svešā t i pašvaldības īpašumā. KUR TE LOĢIKA??
  Varbūt savāciet savu smilškasti tad lienat svešā teritorijā.

  SALDUS pašvaldībā tāpat kā Namu parvaldē bardaks.VISI likumi tiek ignorēti un uz iesniegumiem 99% netiek sniegtas atbildes.

  • Par Saldus pašvaldības izdarībām vajag uzrakstīt tam pašam VARAM vai Jaunsleiņa vadītajai iestādei.

 27. Ja man ir bioloģiskā kanalizācijas sistēma (izmaksas vairāki tūkstoši EUR), vai man arī liks obligāti pieslēgties un atbilstoši man kompensēs veiktos ieguldījumus?

 28. Gāga jau nezin ka cilvēki laista dārzus un ka saulē ūdens iztvaiko

 29. Siguldā ūdens ir domes monopol uzņēmums, citus tirgū iekšā nelaiž, tāpēc cenu var uzlikt kādu grib, turklāt tagad jaunās cenas paaugstinājuma iemesls minēts – iedzīvotāji pārāk maz tērējot ūdeni, tas nozīmē tikai to ka domei vadīt uzņēmumus nevar uzticēt

 30. Labdien!Tā vien šķiet ka varas vīri nedomā par iedzīvotāju labklājības celšanu,bet gan par peļņas gūšanu.Nezinu kā citos rajonos un pagastos,bet Rīgā,konkrēti pārdaugavā kad tika izbūvētas komunikācijas, neviens neko nepiedāvāja.Kad darbi jau gāja uz beigām es pat rakstīju Rīgas domei un jautāju kādēļ vienā no ielas posmiem netiek nekādi darbi veikti.Pēc pāris dienām ātri tika kautkas izdarīts.Tāpat bija arī ar gāzi.Vienu dienu skatos pa ielu rosās vīri un ik pa gabalam asvaltā giež caurumus.Vaicāju ko dara,vīri atbild ka fiksi jānotēre kohēzijas piešķirtais piķis{nauda} gāzes vada ievilkšanai.Un atkal netika nekas piedāvāts.Domājams ka naudiņa kas bija paredzēta maisaimniecību atbalstam ir sagūlusi veiklu ierēdnīšu kabatās. Tas tā īsumā par finasējumu un atbalstu mājsaimniecībām

  • “Tā vien šķiet ka varas vīri nedomā par iedzīvotāju labklājības celšanu”

   Vo vo. Neļaus dzert kaimiņa čuras. Maitas tādi.

 31. nav skaidrs, kā var piesārņot dabu, ja visa ķīmija, ko pielietojam mājsaimniecībā, lauksaimniecībā, ir attiecīgu iestāžu pārbaudīta un to atļauts lietot???? Ja tas tā nav, tad kāpēc ar ķimikālijām apstrādā laukus? Vai šīs lauksaimniecībai domātās ķīmiskās vielas, kas nonāk zemes dzīlēs un ūdeņos, ir mazāk kaitīgas par to, ko cilvēks izvada pēc ēšanas? Tā, šķiet, ir kārtējā naudas kāšana, nekas vairāk!

 32. Siguldā par pieslēgšanos centrālajai kanalizācijai pašvaldības uzņēmums “Saltavots” prasa 14000 eiro (apm.1000Ls), lai gan pirms pāris mēnešiem, kad vēl nebija ieviets eiro, viens no pašvaldības vadības pārstāvjiem publiski teica, ka tie būs aptuveni 350Ls. Žurnālistiem derētu painteresēties, kāpēc pēkšņi tāda sadārdzināšanās.

 33. Lētāk man ir vienu reizi piecos gados izsūknēt nekā katru mēnesi maksāt domes treknajiem kakliem

 34. Ja jau tik augsts pieslēguma procents pēc statistikas, tad ko satraucaties. Te ir reti apdzīvota teritorija. Vai tad jau visa vidusāzija, āfrika jau kanalizēta? Cik liederīgi pievilkt kilonetriem vadus pie atsevišķas mājas, kas arī pārējiem tīklu lietotājiem palielinās izmaksas par tīkliem. Kāds aizbrauc, māja paliek tukša. Saprotat – tas pats kas ar elektrotīkliem. Viena maksa par tīklu uzturēšanu, cita maksa par ūdeņiem. Vai Latvijā visās pilsētās vienādi maksā 1m3 ūdens. Nē. Cena atkarīga no tīklu garuma. Domājiet.

 35. Kas garantēs man ūdens kvalitāti. Jā – pēc normatīviem ūdens centrālais atbilst, bet dzert un lietot pārtikā tādu tomēr megribu. Lietoju savu aku un turpināšu to darīt. Ja man zeme vairāki hektāri, tad savu portatīvo tualeti arī spēju iznest un izbērt katru dienu. Un nestāstat ka piesārņojums upītē no tā ceļas. Es asmu par bio, eko, natur. Bet centrālie tīkli neko natur nedod. Tik plaša mēroga piesārņojums. ķīmiskā attīrīšana un nopludināšana izraisa ūdenstilpju floras, faunas izmaiņas.

 36. Te nu beidzot redzam to absurdu ,kopasaule visi saprot [KA NEKUSTAMA IPASUMA NODOKLIS IR INFRASTRUKTURAS NODOKLIS]bet mes dzivojam pec PSRS JURISDIKCIJAS.Pa 23 gadiem ar NIN esam jau pasvaldibam 2x samaksajusi par udens un kanalizacijas izbuvi un pieslegu lidz majas pamatiem .Bet ieredni pec padomju normam doma ,ka kartejo reizi MUS APKRAPT

 37. es dzīvoju ogrē,gadu atpakaļ pieslēdzos pie kanalizācijas,esmu ļoti apmierināts,nav vairs ar tām sūdu bedrēm jākrāmējas,izmaksas minimālas,sarunaju meistarus,tie pateca ko vajag un cik.Sarunāju bezdarbniekus kas man pa 10 ls izraka tranšeju,nopirku materiālus,atbrauca meistari visu savienoja,pievienoja skaitītaju ,noplombēja.Noslēdzu ligumu un lieta darīta.Uzskatu ka tam ir jābūt obligatam pasākumam.

  • Pilnīgi piekrītu, man jau arī ZB tā ņemšanās ar nepārtraukti pilno aku! Tikai problēma viena, pilsēta, bet centrālās kanalizācijas nav, jo viss izdarīts caur pakaļgalu, savilka centrālo ūdeni, uzlēja jaunu asfaltu un čiks sanāca, tagad iedzīvotāji gaidat, kad beigsies asfaltam garantijas laiks, jo kanalizāciju rakt nedrīkst…ABSURDS!

 38. Īrijā ūdens un kanalizācija par brīvu (sedz no pilsētas budžeta).

 39. Pirmkārt ir jānosaka saprātīga samaksa par projektu un visiem saskaņojumiem! Rīgā tas maksā 4x dārgāk par pašu ieviklšanu. Kāda mārrutka dēl man būtu jābaro šis nekaunīgais šakāļu bars?

 40. Tā ir apsveicama lieta.Tieši par šo projektu dažas nedēļas atpalaļ jautāju Rīgas domei.Cik var kanalizāciju laist zemē?Pie reizes varbūt sakārtos pieguļošās ielas kurās nav lietus ūdens noteku.

 41. Pareizi, pret centralizētu kanalizāciju, lai turpinātu savus mēslus ievadīt upēs, attekās, jūrā u.c. Manam zemes gabalam tek garām upīte, bet smird, jo kaimiņi tajā ievada neattīrītu ateju. Negribas sanaidoties, bet varbūt vajag?

 42. Ir jāpieslēdzas kanalizācijai, jo tie, kuri domā, ka pasauks, kas bedri izsūknē un ka tas būs lētāk, stipri maldās. Kur tas sūknētājs to “mantu” vedīs un cik tas maksās. Pagaidām, kamēr šajā jomā ir nosacīts bardaks, tikmēr kaut kā izlāpās, bet mūžīgi tā nebūs. Toties tad kad tās lietas sakārtos, tad tas ko tagad piedāvā, izmaksās pasakainas summas. Labāk tomēr vienoties ar pašvaldību un nespītēties vienam uz otru, bet rast risinājumu.

 43. Garkalnes mežā Atbildēt

  Es būtu laimīgs, ja manai mājai tiktu pieslēgta kanalizācija. Ne asinizatora mašīnas pakalpojumi, ne smakas. Vai tiešām šodien parocīgāk smelt vircas bedri spaiņiem un liet uz dārzu? Visas ērtības dzīvē atmaksājas. Varbūt apēdīsim kādu kūku , speķa gabalu mazāk, bet ierīkosim ko derīgu un higiēnisku.

 44. Atbalstu Kuperu.Latvijā ir Eiropas cenas,bet ne algas un pensijas,tā ka mums nav līdzekļu tādiem darbiem un pēc tam vēl samaksai…Kad būs Eiropas algas,pensijas,pabalsti,tad arī runāsim.

 45. Draud tiesas darbi,ja ar varu liks pieslēgt. Daidziem cilvēkiem ir sava kanalizācija,kāpēc viņam būtū jāpieslēdzas ,pie tam piespiedu kārtā,absurds.

  • Gulbenē par parpieslēguma projektu un paveiktajiem darbiem un materiāliem monopols ALBA grib 1500 Ls. Pie tam tas var nestrādāt – Maģistrālais vads ielikts par seklu un nav krituma.

Draugiem Facebook Twitter Google+