×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Ar velo aicina izbaudīt Veclaicenes zeltainos pakalnus

Opekalna baznīca ir visaugstāk – 235 metri – virs jūras līmeņa esošā baznīca Latvijā. Jaunlaicenes barons fon Volfs Opekalna baznīcas mūra ēku cēla (1774 – 1779) uz muižas zemes. Baznīcā ir trīs Valsts mākslas pieminekļi – altāris, ērģeles un kancele. 1999. gadā baznīca ieguva Eiropas kultūras mantojuma karogu. Uzcelta visaugstāk, virs jūras līmeņa (235 metri) Latvijā. Baznīcas torņa augstums ir 23 metri.Opekalna baznīca ir visaugstāk – 235 metri – virs jūras līmeņa esošā baznīca Latvijā. Jaunlaicenes barons fon Volfs Opekalna baznīcas mūra ēku cēla (1774 – 1779) uz muižas zemes. Baznīcā ir trīs Valsts mākslas pieminekļi – altāris, ērģeles un kancele. 1999. gadā baznīca ieguva Eiropas kultūras mantojuma karogu. Uzcelta visaugstāk, virs jūras līmeņa (235 metri) Latvijā. Baznīcas torņa augstums ir 23 metri.

Foto no http://visitaluksne.lv/

Sestdien, 24. septembrī norisināsies kārtējais Alūksnes novada Tūrisma informācijas centra organizētais velobrauciens “Izbaudi Veclaicenes zeltainos pakalnus”, kurā aicināts piedalīties ikviens aktīva dzīvesveida un riteņbraukšanas piekritējs.

Brauciena sākums pulksten 10.30 paredzēts Jaunlaicenes muižas muzeja stāvlaukumā. Tālāk ceļš dalībniekus vedīs uz Opekalna luterāņu baznīcu, kura ir visaugstāk, virs jūras līmeņa, novietotā baznīca Latvijā. Maršruta ietvaros velobraucējus gaidīs arī viens no saldākajiem muzejiem – Mišu medus muzejs, kas atrodas Raipala ezera krastā. Plānots apmeklēt arī Drusku pilskalnu, braukt pa veco Kornetu lielceļu un apskatīt Palpiera Naudas akmeni un citus objektus

Pieteikšanās velobraucienam līdz 23.septembrim. Bērniem līdz 12 gadu vecumam jālieto aizsargķivere, atgādina rīkotāji.

Alūksnes novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs nodrošinās iespēju nogādāt velosipēdus no Alūksnes uz Jaunlaiceni un atpakaļ. Par šo pakalpojumu katrā virzienā noteikta maksa 1 eiro. Velosipēdi jānogādā pie Tūrisma informācijas centra līdz pulksten 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+