×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Ar velosipēdiem par bibliotēkām

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar topošā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka Rīgā uzņēma viesus – goda apli ar velosipēdiem ap to nobrauca 120 “Velobrauciena par bibliotēkām” dalībnieki no visas pasaules.


 

Somijas bibliotekāru rīkotais “Velobrauciens par bibliotēkām” notiek otro reizi; tajā pulcējas bibliotēku speciālisti no visas pasaules, lai apspriestu svarīgus jautājumus nozarē un rastu problēmu risinājumus. Šoreiz brauciens ved cauri Baltijas valstīm, un tajā piedalās Somijas, Spānijas, Serbijas, Norvēģijas, Taivānas, Ukrainas, Vācijas, Rumānijas, Zviedrijas, ASV, Dānijas, Arābu Emirātu, Indijas, Beļģijas, Baltkrievijas, Francijas, Mongolijas, Jaunzēlandes, Krievijas, Kanādas, Lielbritānijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī četras Latvijas bibliotēku vadītājas.

Vakar pēc goda apļa ap LNB jauno ēku bibliotekāri Rātslaukumā tikās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, iegriezās Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) filiālbibliotēkā “Vidzeme”, RCB ārējās apkalpošanas punktā “Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī Biznesa augstskolas “Turība” bibliotēkā. Šodien velobrauciena dalībnieki dodas uz Vidzemi, kur apmeklēs Allažu pagasta, Siguldas pilsētas, Cēsu galveno, Valmieras integrēto bibliotēku, apmeklēs tikai pirms nepilniem diviem gadiem atklāto, bet ļoti aktīvo bibliotēku saieta namu “Jaunklidzis” Strenču novadā un cauri Valkai dosies tālāk līdz Tallinai. Braucienu pavada Igaunijas bibliobuss, vārdā “Katarina Jee”; vietās, kur brauciens pietur, notiek rakstnieku lasījumi, tikšanās ar pilsētu un pagastu iedzīvotājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+