Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. septembris, 2014
Drukāt

Ar vērienīgas vilciena katastrofas imitāciju Daugavpilī sākušās mācības “Dzīvības cena”

Foto: NMPDFoto: NMPD

Ar vērienīgas katastrofas imitāciju Daugavpilī ceturtdien sākušās starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības “Dzīvības cena” jeb “Pretium vitae 2014”, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Mācību pirmajā dienā 11. septembrī Daugavpilī VAS “Latvijas dzelzceļa” (LDz) teritorijā uz dzelzceļa sliedēm inscenēta vilciena katastrofa, kurā bija vairāk nekā 50 cietušo ar dažādām traumām, arī bojāgājušie. Katastrofas vietā imitēta arī ķīmisko vielu noplūde.

NMPD brigādes nodrošināja neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem katastrofas vietā un nogādāja cietušos Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kas inscenētajai negadījuma vietai ir tuvākajā daudzprofilu slimnīca.

Cietušo glābšanas un evakuācijas darbos bija iesaistīts Valsts robežsardzes (VR) helikopters, lai pilnveidotu NMPD un VR sadarbību dzīvībai kritiskā stāvoklī esošu pacientu evakuācijā no katastrofas vietas. Savukārt ar Nacionālo bruņoto spēku glābšanas helikopteru uz katastrofas vietu nogādāti valsts materiālo medicīniskie krājumi, lai varētu nodrošināt visiem cietušajiem nepieciešamo palīdzību.
 
Šogad mācībās “Dzīvības cena” piedalās ne tikai Latvijas operatīvo dienestu pārstāvji, bet arī neatliekamās medicīnas speciālisti no Lietuvas un Baltkrievijas, tā aktualizējot nepieciešamību lielu katastrofu gadījumos veidot starptautiska līmeņa sadarbību.

Katastrofu medicīnas mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot valsts operatīvo un glābšanas dienestu, kā arī citu institūciju sadarbību katastrofu ar daudziem cietušajiem seku likvidēšanā.

Mācībās “Dzīvības cena” risināsies no 11. līdz 13. septembrim, un tajās šogad iesaistīts NMPD, “LDz”, SIA “LDz Cargo”, SIA “LDz apsardze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki, VR, Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde, Daugavpils pašvaldības policija, Daugavpils reģionālā slimnīca, Daugavpils pilsētas dome, Valsts vides dienests.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+