×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Ar vērienīgu koncertu nosvinēta koncertzāles “Rīga” gada jubileja, nākotne neskaidra (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar vērienīgu un krāšņu koncertu, kas bija veltīts vienam no izcilākajiem Latvijas komponistiem – Ivaram Vīgneram, koncertzāle “Rīga” svētdien nosvinēja gada jubileju, vēsta producents Juris Millers.

Koncertzāles “Rīga” jubilejas koncerta pirmajā daļā uz skatuves kāpa jaunie un talantīgie mūziķi un dziedātāji, kamēr koncerta otrajā daļā skanēja komponista Ivara Vīgnera populārākās dziesmas, ko izpildīja komponista laikabiedri – Ēriks Kamarūts, Ingus Pētersons, Žoržs Siksna, kā arī jaunās paaudzes dziedātāji – Rihards Bērziņš un Ginta Krievkalna. Tā bija emocionāla atkaltikšanās ar daudzām I. Vīgnera dziesmām, ko papildināja arī laikabiedru atmiņas par izcilo komponistu. “Esmu patiesi emocionāli saviļņota par šodien redzēto un dzirdēto – es neticēju, ka tas viss izdosies tik lieliski”, pēc koncerta sacīja komponista dzīvesbiedre Aija Vīgnere.]

Jau rakstījām, ka sākusies abpusēja tiesvedība – Latvijas Zinātņu akadēmija iesūdzējusi tiesā producentu, koncertzāles “Rīga” valdes priekšsēdētāju Juri Milleru, savukārt Millers cēlis prasību pret LZA. Tāpat LZA advokāts Sergejs Rudāns brīdināja, ka koncertzālei tiks atslēgti komunālie pakalpojumi. Neraugoties uz saspringto situāciju, koncertzāles jubilejas koncerts notika.

Juris Millers secina: “Protams, to apmeklēja būtiski mazāks skatītāju skaits, jo daudzi bija pakļāvušies advokāta Sergeja Rudāna izplatītajiem meliem un neriskēja svētdien doties uz koncertzāli. Varu vēlreiz apliecināt, ka līdz tiesas spriedumam ne LZA, nedz tās advokātam Sergejam Rudānam nav tiesību ietekmēt koncertzāles darbību un visi tajā plānotie pasākumi notiks.”

Millers vēsta, ka šosezon koncertzālē “Rīga” plānota virkne spožu un kultūrvēsturisku koncertu – Margaritas Vilcānes 75 gadu jubilejas koncerts, kas notiks tieši Latvijas estrādes karalienes dzimšanas dienā, kvarteta “Eolika” 35 gadu jubilejas papildkoncerts, koncerts “Stabulnieks. Čaks. Rīga”, koncertu cikls “Rīgas Ziemassvētki”, kas šogad top sadarbībā ar Raiti Ašmani, grupas “Iļģi” ziemas saulgriežu nakts koncerts, kā arī koncertus “Raimonda Paula Vecgada melodiju virpulis”. Savukārt Latvijas Jaunatnes teātris, kas savu sezonu 1. septembrī atklāja ar Jura Kulakova muzikālo izrādi “Mazais princis” šosezon sola vairākus jauniestudējumus – tostarp Margaritas Stārastes pasaku “Kraukšķītis” ar Nika Matvejeva un Marata Samauska dziesmām, piedzīvojumu stāstu “Kapteiņa Granta bērni”, pasaulē zināmā mūzikla “Boyband” Latvijas pirmizrādi un dokumentālās dramaturģijas jauniestudējumu “Janvāris 1991”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jubileja skoncerts tiešām bija lielisks. lai veiksme un izturība Millera kungam, cīnoties ar tumsas spēkiem, kas iemājojuši kolhoznieku namā!

  2. PALDIES rīkotājiem un māksliniekiem par BRĪNIŠĶĪGO koncertu koncertzālē “Rīga”!

Draugiem Facebook Twitter Google+