×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Ar viedtālruni par pārkāpumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Turpinās intensīva lašu nārsta aizsardzība un VVD inspektoru reidi. Aizvadītajā nedēļā kopumā notikušas 62 pārbaudes lašupēs un Baltijas jūras piekrastē. Pastiprināti reidi notika Gaujā, Salacā, Ventā un to baseina upēs. No ūdenstilpēm VVD inspektori izņēmuši 55 bezsaimnieka tīklus, kas ir par 22 tīkliem vairāk nekā aizvadītajā nedēļā. Aktīva maluzvejnieku darbība fiksēta Ventā un Salacas upes baseinā. Ventā izņemti 20 bezsaimnieka zvejas tīkli, savukārt Salacā 17 tīkli ar kopējo garumu viens kilometrs 75 metri.

Kopš 14. oktobra VVD sabiedrībai nodrošina iespēju par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem ziņot ar jaunās mobilās lietotnes “Vides SOS” starpniecību. “Vides SOS” darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot iespējamo pārkāpumu, tas jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD. Pēc ziņojuma apstrādes iespējamais pārkāpums nonāk tīmekļa vietnes www.videssos.lv interaktīvajā kartē, kur iespējams sekot tā statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Tāpat par nelikumīgi ievietotiem zvejas un makšķerēšanas rīkiem iespējams ziņot VVD reģionālajām vides pārvaldēm telefoniski 24 stundas diennaktī.

Nekad un nekādā gadījumā paši neaiztieciet maluzvejnieku liktos rīkus, jo pieķertu maliķu pirmā atruna ir, ka tie nav viņu tīkli, viņi tikai gribējuši novērst kaitējumu dabai.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.2
Alūksne +15.1
Daugavpils +10.7
Saldus +11.9
Liepāja +13.6
Jelgava +13.0
Ventspils +14.0
Limbaži +14
Madona +8.7
Rēzekne +13.2
Draugiem Facebook Twitter Google+