×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Ar vieglumu un mīļumu
 – interjers debesskrāpī

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vienā no Rīgas debesskrāpjiem tuvāk debesīm savu mājvietu pirms četriem gadiem iekārtojis enerģisks un dzīvespriecīgs pāris – Liene un Edgars. Tāpat kā viņu attiecības raksturo vieglums un abpusējs mīļums, arī mājoklis iekārtots viegli – telpas ir mēbelēm nepieblīvētas, katra detaļa rūpīgi pārdomāta. 


 

Atverot mājokļa durvis, nonākam plašā atpūtas telpā, kur acis tūdaļ piesaista skaista sienas gleznojums. Balerīnas gatavojas iznācienam uz skatuves. Vēl tikai mazliet sakārtos bruncīšus un puanšu lentes un tad laidīsies deju virpuļos. Tas ir Lienes mammas, interjera dizaineres Ilzes Ozolas darbs. Tikpat neatvairāms ir skats no balkona. Tālumā saskatāmas citas augstceltnes un baznīcu torņi. Labos laika apstākļos varot redzēt pat sniegbaltos milzu prāmjus, kas no dažādām pasaules ostām ienāk Rīgas pasažieru ostā. Arī salūtu abi jaunieši un viņu draugi vēro, neizejot no mājām. Jau agrā pavasarī, kad saule sāk siltāk sildīt, brokastu kafiju parasti bauda uz balkona. Bet vasarā te var pat sauļoties. Izvēlēties “Skanstes virsotnes” par savu un Lienes mājvietu bijis Edgara lēmums.

– Ja jau pieņēmām lēmumu dzīvot tik augstā namā, būtu muļķīgi izvēlēties dzīvokli zemākos stāvos. Nolēmām – lai iet kāds no augšējiem! – teic Edgars. Bet mājokļa iekārtošanu ar prieku uzņēmās Liene.

Plašā atpūtas telpa ar ozolkoka parketa grīdu, kurā novietots koši sarkans, ērts ādas zvilnis, sekcija un televizors, apvienota ar virtuvi. Tajā mūsdienīga virtuves iekārta un vīna skapis.

Liene, Edgars un viņu draugi ir lieli vīna cienītāji. Bet ne tikai. Jaunie ļaudis iecienījuši arī asus ēdienus. Īpaši šim nolūkam plauktā glabājas no ārzemēm atsūtītas aso piparu mērcītes, kas sasniedz pat vairāku simtu tūkstošu skovillu (piparu asuma mērvienība) asumu. Šad tad pāris aicina ciemos draugus un rīko asēšanas sacensības. Par pārsteigumu pārējiem, visizturīgākā, baudot piparotos ēdienus, izrādījusies Liene. Virtuvi joprojām rotā skaists čili piparu un ziedu vainadziņš, ko Liene saņēmusi par šo uzvaru.
nam_saimn

No viesistabas durvis ved uz guļamistabu. Tajā apzināti nav nekā cita kā vien plata gulta ar paplašinātām malām grāmatu novietošanai un atvilktnēm sadzīves lietu glabāšanai. Toties sienas nokrāsotas bezgala skaistā ceriņu krāsā. Tai pieskaņots tumšāka ceriņu krāsas toņa gultas pārklājs. Pie sienas virs gultas Ilzes Ozolas glezna ar īrisiem, bet pretējo sienu rotā uz zelta fona veidots sienas gleznojums ar ziediem un putniem. Šo darbu gan autorei vēl nav sanācis laika līdz galam pabeigt. Līdzās guļamistabai – garderobes telpa. Gan guļamistabā, gan gaitenī pie sienas zeltītos rāmīšos gozējas bildes no abu jauniešu bērnības un pēdējā laikā noķertiem kopīgiem jaukiem brīžiem.

Līdzās gaitenim – visai plaša vannas istaba tumši brūnos un bēšos toņos. Pārim ievācoties šeit uz dzīvi, tā bijusi jau pilnīgi pabeigta. Liene un Edgars apmainījuši vien izlietni pret mūsdienīgāku un parocīgāku un veikuši dažus nelielus uzlabojumus. Par ziepju trauku izmantots no Jūrkalnes pludmales atvests akmens.

 

Sienas gleznojumi, glezna – interjera dizainere Ilze Ozola

Sekcija, gulta, ādas zvilnis – veikals “Kates mēbeles”

Gaismas ķermeņi, gaisā karināmi svečturi – “Alan Deko”

Vannas istabas izlietne – veikals “IKEA”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+